Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

List Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny do Prezydenta RP Andrzeja Dudy z apelem o inicjatywę ustawodawczą w sprawie wprowadzenia zakazu aborcji eugenicznej

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny z radością przyjmuje wynik wyborów prezydenckich. Serdecznie gratulujemy Panu Prezydentowi wygranej i z nadzieją patrzymy na najbliższe 5 lat Pana służby Polsce. Deklarujemy pełną pomoc i wsparcie we wszystkich obszarach Pana działań, które będą zmierzać do zwiększenia ochrony życia i rodziny.

Jako jedna z najstarszych organizacji pro-life i pro-family w naszym kraju widzimy i doceniamy działania zarówno rządu, jak i Prezydenta RP, zmierzające do coraz większego wsparcia i ochrony rodziny, które przez ostatnie lata przybrało bezprecedensowe rozmiary. Jednocześnie kwestia aborcji eugenicznej – czyli dokonywanej ze względu na podejrzenie choroby u dziecka - jest ciągle bolesną rzeczywistością, która naszym zdaniem wymaga Pańskiej szczególnej uwagi.

Poszanowanie ludzkiego życia od jego poczęcia jest naszym ludzkim obowiązkiem. Wiemy, że ma Pan tego silną świadomość, bowiem wielokrotnie Pan powtarzał, że podpisałby Pan ustawę o eliminacji aborcji eugenicznej, gdyby ta trafiła na Pana biurko. Parlament RP dotychczas takiej ustawy nie uchwalił, dlatego prosimy o Pańską inicjatywę ustawodawczą w tym zakresie. Tym samym może Pan przejść do historii jako Prezydent, który ochronił najmniejszych i najbardziej bezbronnych Polaków przed śmiercią, tylko dlatego, że podejrzewa się ich o chorobę.

Jednocześnie pragniemy współpracować z Panem nad odbudową jedności narodowej i wzajemnego szacunku Polaków w duchu słów Pana córki, wypowiedzianych w dniu wyborów. Odważne słowa przeprosin, które skierował Pan do tych wszystkich, którzy mogli się poczuć urażeni brutalną kampanią, mogą się stać ważnym wstępem do podejmowania kolejnych działań, pokazujących Polsce i światu, że Prezydent wszystkich Polaków – także tych jeszcze nienarodzonych - kieruje się w sprawowaniu władzy chrześcijańskim systemem wartości, których fundamentem są godność i niezbywalne prawa każdej osoby ludzkiej. Jako Federacja jesteśmy gotowi i otwarci na spotkanie z Panem Prezydentem i pełne wsparcie inicjatyw w tym zakresie.

Szanowny Panie Prezydencie!

Czy można sobie wyobrazić piękniejsze i bardziej wymowne uczczenie 100-lecia urodzin Największego spośród Polaków – Św. Jana Pawła II – niż inicjatywa ustawodawcza Pana Prezydenta, która chroniłaby dzieci, których jedyną „winą” jest podejrzenie u nich choroby?

Niechaj przewodnie hasło Pontyfikatu Jana Pawła II „nie lękajcie się” stanie się dla Pana Prezydenta inspiracją i doda sił dla podjęcia tej jakże ważnej politycznej decyzji.

 

W imieniu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny,

Jakub Bałtroszewicz – Prezes Zarządu

Ewa Kowalewska – Wiceprezes, członek Prezydium

Ks. Tomasz Kancelarczyk – Wiceprezes, członek Prezydium

 

Źródło: PFROŻiR – 20 lipca 2020 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag