Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Irlandia: nowy minister ds. dzieci usiłuje „pomóc” nieletnim w zmianie płci

Roderic O'Gorman, irlandzki minister ds. dzieci, niepełnosprawności, równości i integracji narzeka: - Obecnie, jeżeli młodzi chcą podjąć zmianę płci muszą trafić do konsultantów medycznych wysokiego szczebla.

Minister oświadczył, że popiera propozycje mające na celu ułatwienie dzieciom w Irlandii w wieku poniżej 16 roku życia podjęcia procedury zmiany płci. Rząd irlandzki potwierdził, że zamierza wprowadzić odpowiednio ułatwiające przepisy dla 16 i 17 latków.

Rząd Republiki Irlandii, który jest obecnie koalicją między Fianną Fáil, Fine Gael i Partią Zielonych, w zeszłym miesiącu opublikował swój program. Zobowiązał się w nim do zaspokojenia potrzeb osób w wieku 16 i 17 lat, aby mogły bez probemu uzyskać dwie specjalistyczne opinie, które są konieczne do rozpoczęcia procedury zmiany płci.

Programu rządowy, zatytułowany „Nasza wspólna przyszłość”, obiecuje również zapewnienie rozwoju krajowych klinik gender oraz wielodyscyplinarnych zespołów dla dzieci i dorosłych oraz zbadanie warunków dla dzieci poniżej 16 lat.

Minister Roderic O’Gorman na początku tygodnia oświadczył, że ​​eksperci zaproponowali ułatwienia „zmiany płci” dla dzieci poniżej 16 roku życia. – W tej chwili, jeśli one chcą zainicjować zmianę płci, muszą znaleźć specjalnych konsultantów medycznych wysokiego szczebla, którzy faktycznie się na to zgodzą. Tymczasem, zgodnie z zaleceniem, należy ułatwić lekarzowi ogólnemu podpisanie się i wyrażenie zgody. W takich sprawach należy kierować się poradami ekspertów – dodał.

Irlandzki dziennikarz John McGuirk zauważył jednak, że tak zwana „rada ekspercka”, o której wspomniał minister O’Gorman, de facto jest powiązana z grupą złożoną z wielu aktywistów trans.
W grupie doradczej był jeden doktor, ale prawa, a nie medycyny. Do tego gremium należało też czterech przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy opowiadają się za prawami trans – pisze McGuirk. W jaki sposób można to nazywać doradztwem ekspertów? Poszukuje się bowiem „ekspertów” tylko w dziedzinie aktywizmu na rzecz praw trans, a nie wiedzy specjalistycznej w zakresie pediatrii czy psychologii dzieci i młodzieży – dodał.

Ta grupa „specjalistów” nie zawierała wśród swojego grona ani jednego psychologa, specjalisty od płci czy jednego lekarza rodzinnego. Znalazła się tam jedna, osamotniona pielęgniarka, ale pielęgniarki nie mają żadnych kwalifikacji w ocenianiu kwestii związanych ze zmianą płci u dzieci – kontynuował McGuirk .

Ostatnio minister O’Gorman znalazł się w centrum uwagi w mediach społecznościowych po tym, jak opublikowano jego zdjęcie z parady „Dumy Gejowskiej” w Dublinie w 2018 roku, razem ze znanym działaczem LGBT z Wielkiej Brytanii – Peterem Tatchellem.

Wielu dziennikarzy i użytkowników mediów społecznościowych naciskało na ministra ds. dzieci, aby oświadczył publicznie, że odcina się od promującej pedofilię wypowiedzi Tatchella w jego liście opublikowanym w The Guardian w 1997 roku. Oświadczył on wówczas: - nie każdy seks z udziałem dzieci jest niepożądany, obelżywy i szkodliwy.

Na początku tego tygodnia minister O’Gorman oświadczył, że parada „Dumy Gejowskiej” w Dublinie w 2018 roku była „pierwszym i jedynym razem”, kiedy spotkał się z Tatchellem.
Opublikował tez oświadczenie: - Nie miałem pojęcia o tym liście. Gdybym przeczytał go bezpośrednio przed paradą, prawdopodobnie ponownie rozważyłbym [zrobienie z nim zdjęcia]. Absolutnie nie podzielam jego poglądów na te tematy. Także na Twitterze minister opublikował swoje oświadczenie, w którym twierdzi, że oskarżenia przeciwko niemu są „zakorzenione w homofobii”.

Petycję wzywającą do usunięcia O’Gormana ze stanowiska ministra ds. dzieci dotychczas podpisało ponad 4000 osób. Petycja cytuje m. in. tweety O’Gormana z 2017 roku, które również uznaje za bardzo niepokojące w kwestii promowania pedofilii.

Minister O’Gorman odpowiedział także na oskarżenia, że ​​popiera satanizm po tym, jak dziennikarka śledcza Gemma O’Doherty opublikowała zrzut ekranu przedstawiający opublikowane przez niego zdjęcie irlandzkiego aktora, który odtworzył obraz Goyi zatytułowany „Saturn pożerający swojego syna”. W odpowiedzi O’Gormann napisał: - To obraz ilustrujący słynną grecką legendę, a ja lubię dobrze dostosowany kostium na Halloween. Teraz jednak pokazuje się go jako przykład, że ja popieram satanizm. To stało się śmieszne.

Konfrontacja w Irlandii trwa nadal i jak widać atak środowisk liberalnych i LGBT jest skierowany na dzieci.

 

Źródło: Life Site News, opracowanie własne – 8 lipca 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag