Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Biskupi Kenii protestują przeciwko kolejnej próbie legalizacji aborcji

Biskupi, zebrani w Konferencji Episkopatu Kenii, zwrócili się do katolickich posłów kenijskiego parlamentu o odrzucenie rozpatrywanego obecnie projektu ustawy wprowadzającego legalizację aborcji pod pretekstem zdrowia reprodukcyjnego. Kenia jest w większości krajem chrześcijańskim – łącznie wyznanie chrześcijańskie deklaruje 85% obywateli.


- Aborcja jest zabójstwem! – przypomnieli biskupi. – Nauczanie Kościoła katolickiego na temat aborcji zawsze było jednoznaczne: życie poczętych dzieci to życie ludzkie, a jego przerwanie to zabójstwo.
- Proponowane zapisy ustawy są sprzeczne z Ewangelią – podkreślili biskupi. – Ustawa ta jest także sprzeczna z Konstytucją Kenii, z prawem do życia i ochroną dzieci i rodzin.

Według opinii biskupów brzmienie niektórych zapisów tego projektu ustawy celowo jest dwuznaczne i ukryte w zapisach mówiących o zdrowiu, prawach seksualnych i reprodukcyjnych, podczas gdy w rzeczywistości chodzi o wprowadzenie niezdrowych praktyk przerywania ciąży.

Konferencja Biskupów Katolickich Kenii stwierdziła: - Ten projekt jest metodą promowania zagranicznego programu, który wywiera presję na nasz kraj pod pretekstem, że zapobieganie niezamierzonym ciążom i niebezpiecznym aborcjom wymaga od państwa przyjęcia środków natury politycznej.

W kolejnym, osobnym oświadczeniu biskupi także mocno skrytykowali rząd za próbę wprowadzenia edukacji seksualnej do szkół oraz legalizacji aborcji.

Podczas Mszy św. nadawanej przez krajową stację telewizyjną KBC, biskup Joseph Mbatia z Nyahururu, na północ od stolicy Nairobi, odczytał oświadczenie Konferencji Biskupów Katolickich Kenii, poruszając szeroki wachlarz zagadnień etycznych. – Jesteśmy całkowicie przeciwni tym inicjatywom, które próbują wprowadzić szeroką, progresywną edukację seksualną do szkól pod pretekstem ograniczenia ciąż nastolatek. Jesteśmy również przeciwni ustawie o aborcji, która obecnie znajduje się w Senacie - powiedział biskup Mbatia.
- Rodzice mają nadany przez Boga przywilej i obowiązek rodzenia i wychowania nowego życia, szczególnie w kwestiach cnót, wartości i kształtowania charakteru, w tym podejmowania właściwej dla danego wieku edukacji seksualnej.

Wezwał także rodziców, aby przyłączyli się do wezwania biskupów o wycofanie projektu legalizacji aborcji.

Oprócz aborcji i edukacji seksualnej biskupi wskazali również na poważne problemy wynikające z „przemocy domowej, nadużywania alkoholu i narkotyków, elementarnej higieny i braku zaspokojenia elementarnych potrzeb życiowych, co jest szczególnie niepokojące zwłaszcza w obliczu pandemii COVID – 19. Musimy chronić nasze dzieci przed wszelkimi formami wyzysku – podkreślił bp Mbatia.
Jako biskupi katoliccy zdecydowanie stoimy na stanowisku, że ochrona wszystkich dzieci jest obowiązkiem wszystkich – dodał.

Kościół katolicki i ruch na rzecz obrony życia w Kenii są silne i mocno zaangażowane w ochronę poczętych dzieci. W tej batalii mają też na swoim koncie kilka wielkich zwycięstw. W 2018 roku doprowadzili do zakazu działalności na terenie Kenii globalnego giganta aborcyjnego Marie Stopes International, który nielegalnie prowadził programy aborcyjne na terenie kraju, promując je w reklamach za pośrednictwem kenijskich sieci radiowych. Uznano je za obraźliwe oraz naruszające prawo, gdyż w Kenii aborcja jest dozwolona tylko w przypadku poważnego zagrożenia życia matki. Reklama aborcji została prawnie zakazana.

Więcej na ten temat TUTAJ

Biskupi Kenii wraz z grupą liderów obrony życia zorganizowali też równoległą konferencję neutralizującą proaborcyjne tezy międzynarodowego Szczytu Ludnościowego, organizowanego przez Fundusz Ludnościowy ONZ (UNFPA), który odbywał się w Nairobi w dniach 12-14 listopada 2019 roku. Był to znakomity punkt oparcia dla uczestników, którzy chcieli zapobiec promocji aborcji w dokumencie końcowym szczytu, a także silny nacisk na lokalny rząd, aby sprzeciwił się presji aborcyjnej.

Więcej na ten temat TUTAJ

 

Źródło: Life News, opracowanie własne – 24 czerwca 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag