Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Eutanazja dwudziestolatki

Holenderscy lekarze uśmiercili 20-letnią kobietę. Eutanazji dokonano przez podanie śmiertelnego zastrzyku. Młoda kobieta od kilkunastu lat zmagała się z problemami psychicznymi, ponieważ jako dziewczynka przez prawie 10 lat doznawała brutalnej przemocy seksualnej – była ofiarą pedofila.
 
Jak podała agencja Catholic Herald, kobieta cierpiała na poważny rozstrój zdrowia psychicznego. Lekarze zdiagnozowali u niej zespól stresu pourazowego (PTSD), anoreksję, halucynacje, chroniczną depresję oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Wielokrotnie podejmowała próby samobójcze i dokonywała samookaleczeń. Eutanazję przeprowadzono w ubiegłym roku, teraz ujawniono okoliczności tragicznej decyzji.
 
Psychiatrzy i psychologowie stwierdzili, że jej stan jest "beznadziejny" i "nie do zniesienia". Kobieta wielokrotnie komunikowała lekarzom chęć zakończenia życia i uznali oni, że spełnia ona kryteria eutanazji według prawa obowiązującego w Holandii. W raporcie medycznym czytamy: "Wszystkie możliwości terapii zostały wyczerpane. Pacjentka była bardzo słaba (...) i uzależniona całkowicie od innych".
 
Portal Daily Mail podaje jednak, że dwa lata przed śmiercią lekarze poprosili o inne opinie w sprawie pacjentki. Miały one podsumować dotychczasową intensywną terapię psychiatryczną. W opiniach tych napisano: "Była ona częściowo udana".
 
Terapia została jednak wstrzymana po tym, gdy konsultanci uznali, że przypadek jest "beznadziejny". Co szczególnie bulwersujące, stwierdzili, że mimo jej "nieznośnego stanu fizycznego i cierpienia umysłowego, chronicznej depresji i ciągłych zmian nastroju, pacjentka była w stanie podjąć całkowicie niezależną decyzję, by zakończyć swoje życie".  
 
W 2015 roku w Holandii miało miejsce 5,561 przypadków eutanazji. Statystyki wskazują również, że liczba pacjentów mających problemy psychiczne, którzy zdecydowali się na eutanazję, wzrosła aż 4-krotnie w ciągu ostatnich 4 lat.
 
Holenderscy lekarze już nie rozumieją, że prośba pacjenta psychiatrycznego o śmierć, to najczęściej wołanie o pomoc.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego: dailymail.co.uk – 10/11.05.2016 r.; także: independent.co.uk – 11.05.201 6 r.; także: catholicherald.co.uk – 11.05.2016 r.; także: Deon – 12.05.2016 r.]
 
Zdjęcie: Wikipedia (Rob from Sydney, Australia) - CC BY 2.0
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag