Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Papież Franciszek wzywa do rezygnacji z inwestowania w firmy, które wspierają aborcję

Pięć lat temu ukazała się encyklika papieża Franciszka „Laudato si”. Została ona podpisana 24 maja 2015 roku i ogłoszona 18 czerwca. W piątą rocznicę ukazania się tej encykliki Stolica Apostolska opublikowała dokument przypominający podstawowe przesłanie tej encykliki pt. Na drodze troski i wspólny dom. Dokument przypomina słowa papieża Franciszka: Wszystko jest powiązane, nie ma kryzysów oddzielonych od siebie, istnieje jeden złożony kryzys społeczno-środowiskowy, który wzywa do prawdziwego nawrócenia ekologicznego.

Podkreśla też centralne miejsce osoby ludzkiej, ponieważ nie można bronić natury, jeśli nie broni się każdego ludzkiego istnienia.

W tym trudnym czasie, który będzie przeznaczony na niemałe zmiany w społeczeństwie, w którym żyjemy – w związku z trwającą pandemią – jesteśmy wezwani do troski o siebie nawzajem, do niezamykania się w egoizmie, do promowania i obrony ludzkiego życia od jego powstania do naturalnego zakończenia, do zapewnienia wszystkim odpowiedniej opieki medycznej, do ożywiania międzynarodowej solidarności, do zwalczania kultury odrzucenia, do uczenia się i wspólnego budowania nowych, bardziej sprawiedliwych systemów gospodarczych i finansowych, do zaangażowania się na rzecz dialogu, pokoju, odrzucenia przemocy i wojny.

Dokument zawiera wiele praktycznych porad dla katolików na całym świecie. Wiadomości prasowe głównego światowego nurtu skoncentrowały się przede wszystkim na doradztwie środowiskowym. Najczęściej nie zwracano uwagi na priorytetowe traktowanie rodziny i ludzkiego życia nienarodzonych dzieci.

Agencja Reutersa zwróciła jednak uwagę na zalecenie, aby unikać finansowania firm szkodliwych dla ekologii w odniesieniu do ludzi i społeczeństw, które promują aborcję, zbrojenia, wsparcie podstawowych praw człowieka, ochronę środowiska, pracę dzieci czy handel ludźmi.

Zalecenie jest jednoznaczne, aby katolicy czynili świat lepszym, odmawiając udziału w inwestowaniu w firmy, które wspierają zabijanie poczętych dzieci poprzez aborcję.

Przemysł aborcyjny jest wart miliardy dolarów. Każdego roku pozbawia życia dziesiątki milionów nienarodzonych dzieci na całym świecie. Odmowa inwestowania ma olbrzymie znaczenie, gdyż odcina „przemysł śmierci” od olbrzymich funduszy. Na przykład Planned Parenthood (PP) to „organizacja non-profit” (nie przynosząca zysku = pożytku publicznego), która wykonuje ponad jedną trzecią wszystkich aborcji w Stanach Zjednoczonych. W ubiegłym roku dokonała aborcji ponad 345 000 nienarodzonych dzieci, a jednocześnie odnotowała przychody w wysokości 1,6 miliarda dolarów, zmniejszając świadczenia zdrowotne i liczbę pacjentek. Około 25% dochodów PP pochodziło z darowizn.

Więcej informacji o tym, kto finansuje biznes aborcyjny w języku angielskim TUTAJ

Są wśród nich tak znane korporacje jak: American Express, AT&T, Avon, Bank of America, Bath and Body Works, Johnson & Johnson, Starbucks oraz Ben & Jerry's.

Papież Franciszek jednoznacznie potępia aborcję i wzywa do ochrony każdego ludzkiego życia. W 2018 roku wywołał wielkie oburzenie aborcjonistów, gdyż porównał aborcję do „wynajmowania zabójcy” do mordowania nienarodzonych dzieci. Często nazywa też dzieci, które giną na skutek aborcji, do ofiar „odrzuconej kultury śmierci” i zachęca do uznania wartości oraz szacunku dla poczętego życia.

Ojciec Święty Franciszek uczy, że trzeba stawiać na ekonomię włączającą, na promocję wartości rodziny i macierzyństwa. Rodzinę przedstawia jako „główny podmiot procesu ekologii integralnej”, oparty na podstawowej zasadzie „komunii i płodności”.

- „Rodzina jest podstawowym miejscem edukacji, w którym uczymy się szacunku dla ludzkich istnień oraz całego stworzenia – podkreśla Ojciec Święty Franciszek.

Źródło: Life News/ Idziemy, opracowanie własne – 19 czerwca 2020 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag