Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Batalia przeciwko pigułce aborcyjnej w USA - 10 stanów żąda powrotu do ograniczeń

Pigułka aborcyjna (RU-486), powodująca poronienie do 10 tygodnia ciąży, była w USA dopuszczona do stosowania tylko pod bezpośrednim dozorem lekarza z zapleczem ambulatoryjnym. Aborcja w USA jest legalna aż do narodzenia się dziecka, ale wątpliwości budzi stosowanie aborcji farmakologicznej w zaciszu domowym, co jest obciążone zbyt dużym ryzykiem dla kobiety. Reklama zupełnie nie liczy się z możliwością powikłań i promuje te środki jako łatwe, bezpieczne i bezproblemowe. W tym kontekście nie mówi się już o aborcji chemicznej czy farmakologicznej, ale o medycznej!

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) w odniesieniu do aborcji farmakologicznej wprowadziła szereg restrykcji, z których najistotniejszą jest pełny dozór lekarski. Sytuacja wywołana przez pandemię COVID-19 spowodowała ominięcie tych regulacji i wielką promocję pigułki aborcyjnej do stosowania w domu po uzyskaniu recepty poprzez teleporadę i bez dalszej kontroli. Obecnie problem stał się niezwykle istotny, gdyż większość aborcji w pierwszym trymestrze ciąży dokonywanych jest teraz metodą farmakologiczną, obciążoną olbrzymim ryzykiem dla zdrowia i życia matki.

Dziesięć stanów USA chce powrócić do zaleceń FDA. Są to: Indiana, Luizjana, Alabama, Arkansas, Idaho, Kentucky, Mississippi, Missouri, Nebraska i Oklahoma. Złożyły one pozew zbiorowy wnosząc o interwencję w tej sprawie. We wniosku napisano, że są głęboko zainteresowane w ochronie swoich obywatelek przed konsekwencjami zdrowotnymi i związanymi z bezpieczeństwem, które mogą wynikać z nieuprawnionego administrowania tym środkiem medycznym.

Tymczasem zalecenia FDA są kwestionowane przez Amerykańskie Kolegium Położników i Ginekologów (ACOG) i inne zainteresowane grupy pro-aborcyjne, które złożyły wniosek do sądu przeciwko FDA o rozszerzenie dostępu do tzw. aborcji medycznej, jako usług zdrowotnych gwarantowanych prawami kobiet. Obrońcy życia zwracają uwagę, że każda ze stron w tym sporze ma swój własny interes.

Więcej informacji na temat pigułki aborcyjnej można znaleźć w ulotce informacyjnej, którą można pobrać TUTAJ

Według wniosku złożonego przez 10 stanów aborcja farmakologiczna może powodować poważne komplikacje, w tym krwotoki, infekcje, a nawet śmierć. Powikłania te mogą ulec zaostrzeniu, jeśli lekarz nie przeprowadzi badania osobiście. W memorandum, załączonym do wniosku, w imieniu 10 stanów napisano: Pigułka aborcyjna jest niebezpiecznym i zmieniającym życie środkiem medycznym, który kończy życie płodu rozwijającego się w macicy kobiety.

W dniu 14 kwietnia 159 członków Kongresu Stanów Zjednoczonych wysyłało list do komisarza FDA Stephena Hahna, prosząc go, aby „nadal stanowczo egzekwował” wskaźniki bezpieczeństwa stosowania środka medycznego (Risk Evaluation and Mitigation Strategy - REMS) w stosunku do aborcji medycznej. Kongresmeni w swoim wniosku napisali: Samoobsługowe aborcje w domu są szczególnie niebezpieczne; w rzeczywistości połowa wykonawców usług aborcyjnych nie uważa ich za bezpieczne

5 maja przywódcy amerykańskich organizacji obrony życia wezwali FDA do przejęcia stron internetowych aborcjonistów, którzy nielegalnie oferują pigułki aborcyjne online, aby chronić kobiety przed dystrybutorami środków medycznych wywołujących aborcję, którzy narażają życie, obchodząc zabezpieczenia regulacyjne agencji.
Batalia trwa!

 

Uwaga: Nie podajemy nazw handlowych wymienianych powyżej preparatów medycznych ze względów reklamowych.

Źródło: Life Site News, opracowanie własne – 10 czerwca 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag