Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA, Teksas: To niezwykle rzadkie – urodziło się czterech identycznych chłopców (!)

Czworaczki z Huston w stanie Teksas urodziły się 15 marca w 28 tygodniu ciąży. Szczęśliwi rodzice doznali wielu emocji. W listopadzie ubr. podczas badania USG opiekująca się nimi lekarka, dr Lauren Murray, zrobiła dziwną minę. Serce matki zadrżało – czyżby coś było nie w porządku z jej dzieckiem? Jednak szybko okazało się, że lekarka usłyszała tętno aż trzykrotne. Trojaczki? To był pierwszy szok dla rodziców. Po tygodniu i dalszych badaniach okazało się, że dzieci jest czworo. Czworaczki!

Ciąża przebiegała prawidłowo pod dozorem lekarzy, którzy zdecydowali się ją rozwiązać w 28 tygodniu. I dokładnie w tym samym czasie wybuchła epidemia koronawirusa. Szczęśliwa mama Jenny Mar i jej mąż Chris mówią, że najbardziej ze wszystkiego obawiali się, że złapią koronawirusa w szpitalu. Tak się jednak nie stało. Pomimo 10-tygodniowego pobytu dzieci na oddziale intensywnej terapii noworodków wypisano je do domu zdrowe.

Największa sensacja jednak wybuchła, gdy czterej mali chłopcy przyszli na świat w Texas Health Presbyterian Hospital w Dallas. Okazało się, że są identyczni – to jednojajowe czworaczki! Rodzice nadali im imiona: Hudson, Harrison, Henry i Hardy.

Opiekująca się matką w czasie ciąży i porodu dr Marr, bardzo podekscytowana stwierdziła, że taki przypadek nie każdemu się przytrafia i na pewno nie zdarzy się więcej podczas jej praktyki lekarskiej. Według ekspertów jednojajowe czworaczki zdarzają się jeden raz na 15 milionów.

Co ciekawe rodzice podczas wywiadu dla Daily Mail oświadczyli, że ich dzieci zostały poczęte całkowicie naturalnie. Jest to ważne, gdyż wiadomo, że powstawanie ciąż mnogich mogą powodować różne środki stosowane w terapii niepłodności. Ciąże mnogie są też często skutkiem procedury „in vitro” (która niczego nie leczy), gdyż celowo dla zwiększenia szans na powodzenie implantuje się większą liczbę embrionów poczętych pozaustrojowo. Jak się okazje, że rozwija się więcej dzieci, dokonuje się tzw. selektywnej aborcji. W takiej sytuacji nie ma jednak możliwości urodzenia dzieci jednojajowych.

Małych chłopczyków z Huston media nazwały „cudem z Teksasu”. Szybko nabierali sił i rośli w oczach. Na początku maja szczęśliwi rodzice mogli już zabrać wszystkie dzieci do domu.

 To niesamowite! – powiedziała ich mama – Na początku nazywaliśmy ich naszymi pisklętami, ponieważ naprawdę wyglądały jak pisklęta.
Każdy z nich troszkę się różni – dodaje szczęśliwy tata. – Kiedy siadamy i przyglądamy się im, możemy odróżnić który jest który, ale jeżeli się popatrzy z daleka, wszyscy wyglądają identycznie.

Niedawno opisywaliśmy przyjście na świat 3 identycznych, jednojajowych dziewczynek w gdańskim szpitalu. Więcej na ten temat TUTAJ


Źródło: Life News, opracowanie własne – 29 maja 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag