Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Meksyk: pomimo wielkich ataków dwa stany zachowały prawną ochronę życia

Dwa meksykańskie stany Guanajuato i San Luis Potosi utrzymały prawo chroniące poczęte dzieci. W tym miesiącu odrzucono propozycję proaborcyjnej zmiany prawa.

Lokalne władze stanu w Guanajuato głosowały przeciwko dwóm propozycjom, które pozwoliłyby na aborcję na życzenie do 12 tygodnia ciąży. Według lokalnego raportu opublikowanego w Yucatan Times oddano 3 głosy za wprowadzeniem aborcji, a 6 było przeciwnych.

Także w ubiegłym tygodniu ustawodawcy stanowi w San Luis Potosi zdecydowaną większością głosów odrzucili projekt legalizacji aborcji w swoim stanie. Obydwa te stany znajdują się na terytorium państwa Meksyk.

Prawo dotyczące aborcji jest w Meksyku uchwalane lokalnie w poszczególnych stanach. W mieście Meksyk aborcje są legalne do 12 tygodnia ciąży, ale nadal większość stanów albo całkowicie zabrania zabijania dzieci poczętych, albo szeroko je ogranicza.

Aktywiści aborcyjny, w tym agresywny ruch feministyczny, nieustannie wywierają silny i ciągły nacisk na cały kraj, aby w pełni zalegalizować aborcję. Na początku marca zorganizowali poważne rozruchy, podpalając kościół, niszcząc zabytkowe obiekty, wybijając szyby i niszcząc wszystko dookoła.

Podobnie agresywne protesty trwały także w maju, gdy w Guanajuato debatowano nad propozycjami zalegalizowania aborcji. Ktoś wymalował sprayem proaborcyjne graffiti na Katedrze Matki Bożej Światłości, centrum katolickim w Leon de los Aldamas, największym mieście tego regionu.

Ks. Marcos Cortes Muniz, rzecznik archidiecezji Leon powiedział: Jako Kościół katolicki wyrażamy pełny szacunek dla ludzi i proszę o uszanowanie pełnej wolności słowa oraz o otwartość na dialog. W oficjalnym oświadczeniu napisał: Zostańmy w naszych domach i pamiętajmy, że w obliczu tych ataków powinniśmy odpowiedzieć postawą pełna pokoju.

Yucatan Times podał, że 26 maja popierające aborcję feministki zdewastowały Łuk Triumfalny Calzada de Los Héroes, który jest reprezentatywnym symbolem miasta León. Uszkodziły też ścianę metropolitalnej katedry w León, budynek Komitetu Miejskiego i inne budynki w pobliżu budynku Kongresu.

Później ludzie, należący do grup Provida (pro-life), ofiarnie wyczyścili z graffiti ścianę katery w Leon.

.Na szczeblu krajowym, minister spraw wewnętrznych Meksyku Olga Sanchez Cordero wzywa ustawodawców w regionach do legalizacji aborcji, ale prezydent Andres Manuel Lopez Obrador milczy.

Niektóre meksykańskie stany obroniły się przed presją legalizacji aborcji, potwierdzając prawo nienarodzonych dzieci do życia w tym poprzez wprowadzenie poprawek do konstytucji stanowych uznających, że zgodnie z prawem nienarodzone dzieci zasługują na ochronę. Także stan Veracruz zatwierdził poprawkę pro-life do swojej konstytucji,

Sprzeciw wobec aborcji jest w Meksyku bardzo silny. Marsze Życia gromadzą tam setki tysięcy ludzi, którzy bronią praw nienarodzonych dzieci.

Kopia Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” odwiedzała Meksyk w czasie od 3 grudnia 2014 do 20 marca 2017. Patrz: www.odoceanudooceanu.pl

 

Life News 28 maja 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag