Rzym: Bractwo Małych Stópek w obronie życia

Do Wiecznego Miasta wyruszyła ponad 50-osobowa grupa obrońców życia ze Szczecina. Bractwo Małych Stópek wraz z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, organizatorem Marszu dla Życia, po raz kolejny weźmie udział w rzymskim Marcia per la Vita. Jak sami przyznają, o prawa dzieci nienarodzonych, trzeba ze walczyć na arenie międzynarodowej.
 
”Jadę tam, ponieważ uważam, że obrońcy życia z całej Europy i z całego świata powinni się wspierać w swoich działaniach” – powiedział jeden z członków BMS. W Polsce działa wiele ruchów pro-life, a to oznacza, że ze swoją działalnością i świadectwem nie możemy zamykać się w granicach własnego kraju. Jesteśmy wezwani do angażowania się w obronę najsłabszych na całym świecie.
 
Marcia per la Vita wyruszy w najbliższą niedzielę, 8 maja. Uczestnicy marszu spotkają się w niedzielny poranek, o godzinie 8:30, na Piazza Bocca della Verità przy słynnych Ustach Prawdy.
 
”Z pewnością będzie nas widać, poniesiemy nasze kolorowe flagi ze Szczecińskiego Marszu dla Życia oraz naszą biało-czerwoną flagę. Niech wszyscy Włosi zobaczą, że Polacy stają z nimi ramię w ramię w obronie poczętego życia” – mówi ks. Kancelarczyk.
 
Co roku w rzymskim Marszu dla Życia, bierze udział ok. 150 grup i stowarzyszeń katolickich, ale również protestanckich, a nawet buddyjskich. Organizatorzy marszu chcą mu nadać charakter ponadwyznaniowy i ponadpartyjny. Data manifestacji jest wybrana nie bez przyczyny. Właśnie w maju 1978 r. została we Włoszech wprowadzona ustawa, dopuszczająca wykonywanie aborcji.

[Na podstawie serwisu internetowego eKAI (asuch / br) – 06.05.2016 r.]

Zdjęcie: Wikipedia - CC BY 2.0

 

Skorzystaj z dobrego programu do wypełniania PITów,
podaruj 1% podatku na obronę życia i rodziny
KRS 0000249454
 
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.