Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Rzym: Bractwo Małych Stópek w obronie życia

Do Wiecznego Miasta wyruszyła ponad 50-osobowa grupa obrońców życia ze Szczecina. Bractwo Małych Stópek wraz z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, organizatorem Marszu dla Życia, po raz kolejny weźmie udział w rzymskim Marcia per la Vita. Jak sami przyznają, o prawa dzieci nienarodzonych, trzeba ze walczyć na arenie międzynarodowej.
 
”Jadę tam, ponieważ uważam, że obrońcy życia z całej Europy i z całego świata powinni się wspierać w swoich działaniach” – powiedział jeden z członków BMS. W Polsce działa wiele ruchów pro-life, a to oznacza, że ze swoją działalnością i świadectwem nie możemy zamykać się w granicach własnego kraju. Jesteśmy wezwani do angażowania się w obronę najsłabszych na całym świecie.
 
Marcia per la Vita wyruszy w najbliższą niedzielę, 8 maja. Uczestnicy marszu spotkają się w niedzielny poranek, o godzinie 8:30, na Piazza Bocca della Verità przy słynnych Ustach Prawdy.
 
”Z pewnością będzie nas widać, poniesiemy nasze kolorowe flagi ze Szczecińskiego Marszu dla Życia oraz naszą biało-czerwoną flagę. Niech wszyscy Włosi zobaczą, że Polacy stają z nimi ramię w ramię w obronie poczętego życia” – mówi ks. Kancelarczyk.
 
Co roku w rzymskim Marszu dla Życia, bierze udział ok. 150 grup i stowarzyszeń katolickich, ale również protestanckich, a nawet buddyjskich. Organizatorzy marszu chcą mu nadać charakter ponadwyznaniowy i ponadpartyjny. Data manifestacji jest wybrana nie bez przyczyny. Właśnie w maju 1978 r. została we Włoszech wprowadzona ustawa, dopuszczająca wykonywanie aborcji.

[Na podstawie serwisu internetowego eKAI (asuch / br) – 06.05.2016 r.]

Zdjęcie: Wikipedia - CC BY 2.0
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag