Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet – w tym roku online z Katedry Oliwskiej

W tym roku była zaplanowana duża, Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasna Górę pod patronatem Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet przy Konferencji Episkopatu Polski. Jako stały termin zaproponowano 24 maja, czyli ostatnią niedzielę przed Dniem Matki. Niestety od początku były kłopoty z jej organizacją w tym terminie. Najpierw były obawy, że w tym dniu może wypaść druga tura wyborów prezydenckich. Później okazało się, że z powodu pandemii koronawirusa tak duże spotkanie w ogóle musi zostać odwołane.

Zachowując nadzieje, że planowana pielgrzymka odbędzie się na Jasnej Górze za rok 23 maja 2021 r., bp Wiesław Szlachetka, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet, zaprosił wszystkie Panie, aby w tym roku wzięły udział w wirtualnej pielgrzymce podczas uroczystej Mszy św. w Katedrze Oliwskiej o godz. 11:30 w dniu 24 maja br. W tej Mszy św. uczestniczyły też „na żywo” delegatki duszpasterstwa kobiet z archidiecezji gdańskiej.

Msza św. była transmitowana on line. Przewodniczył i kazanie wygłosił bp. Wiesław Szlachetka. Wiele pań uczestniczyło poprzez łącza internetowe.

Nawiązując do czytań mszalnych oraz przeżywanej uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego biskup podczas homilii powiedział: - Kobieta i mężczyzna różnią się między sobą rodzajem, przymiotami i powołaniem. Ta różnica między kobietą a mężczyzną uwidacznia się również w duchowości. Inna jest duchowość kobiety i inna jest duchowość mężczyzny. Byłoby czymś niewłaściwym, gdyby kobiety próbowały nawracać mężczyzn na swoją duchowość i odwrotnie. Świat potrzebuje tych dwóch duchowości, potrzebuje zarówno mężczyzny jak i kobiety.

I dodał : - Świat potrzebuje kobiecego serca, zwłaszcza dzisiaj, gdy na wielką skalę wkrada się bezduszność i egoizm, a liberalny feminizm i ideologia gender próbują zniekształcić pojęcie płci, małżeństwa, rodziny. Z całego serca życzę Wam Drogie Panie, abyście coraz bardziej odkrywały piękno swej kobiecości i wielkość waszego powołania. Niech wasza twórcza obecność w różnych dziedzinach życia, a więc w życiu rodzinnym, społecznym, gospodarczym, kulturalnym, artystycznym, politycznym, przynosi wiele dobra, które rodzi się przez wasze serca trwające w przyjaźni z Bogiem.

Na zakończenie Mszy św. dwie studentki w imieniu polskich kobiet złożyły akt zawierzenia przed wizerunkiem Matki Bożej Oliwskiej.

Nadal można się przyłączyć do tej uroczystości poprzez stronę internetową:

www.niedziela.pl/artykul/53661/Pielgrzymka-Kobiet-na-Jasna-Gore---online

Źródło: Niedziela, Gość Niedzielny Gdański, informacje własne – 24 maja 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag