Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Decyzja Parlamentu Węgier: płeć tylko biologiczna według aktu urodzenia bez możliwości zmiany

Parlament węgierski przyjął we wtorek 19 maja ustawę, zgodnie z którą akta stanu cywilnego muszą zawierać tylko płeć biologiczną danej osoby w momencie narodzenia, co uniemożliwia oficjalne uznanie zmiany płci.

Ustawa została przyjęta 134 głosami za przy 56 przeciwnych i 4 wstrzymujących się. Rząd premiera Viktora Orbana ma w parlamencie większość 2/3.

Ustawa ta wprowadza zakaz oficjalnej rejestracji zmiany płci i prawnego uznania „nowej tożsamości” osób transpłciowych. Wskazuje jednoznacznie, że państwo węgierskie rejestruje w dokumentach określających tożsamość wyłącznie płeć biologiczną dziecka w chwili urodzenia na podstawie pierwszorzędowych cech płciowych lub chromosomów zgodnie z badaniem genetycznym. Danych tych nie będzie można później zmienić.

Wcześniej transseksualiści na Węgrzech mogli ubiegać się o zmianę swojej płci w aktach stanu cywilnego. Teraz jednak nie będą mogli zmieniać nazwisk i uzyskiwać dokumentów, potwierdzających ich „nową” płeć.

Minister kierujący kancelarią premiera Gergely Gulyas podkreślił, że na Węgrzech każdy może żyć zgodnie ze swoją tożsamością płciową.

Co znamienne jako jeden z pierwszych zaprotestował szef węgierskiego oddziału Amnesty International David Vig. Można się spodziewać wielkiego krzyku, jaki z pewnością podniosą środowiska LGBT w wymiarze międzynarodowym.

Na początku maja Zgromadzenie Narodowe Węgier wezwało rząd do odrzucenia tzw. konwencji stambulskiej (dot. zapobiegania przemocy wobec kobiet). Powodem było uznanie, że dokument ten zawiera fałszywą definicję płci i dyskryminacji, które promują ideologie gender. Węgierscy parlamentarzyści zwrócili uwagę na połączenie kwestii dyskryminacji ze względu na opcję genderową z zasadami udzielania azylu cudzoziemcom. Zapisy te uznali za sprzeczne z prawem imigracyjnym Węgier. Uznali też, że pozostałe zapisy, dotyczące zapobiegania przemocy, zostały już w pełni uwzględnione w węgierskim prawie narodowym.

Okazuje się, że nawet w sytuacji ciągłego ataku na pozycje węgierskie ze strony Komisji Europejskiej, zarówno parlament jak i rząd krajowy są w stanie sprzeciwiać się „politycznie poprawnej” i narzucanej wersji prawa.

Źródło: Gazetaprawna.pl za PAP, opracowanie własne – 19 maja 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag