Irlandia Północna konsekwentnie odrzuca legalizację „małżeństw” jednopłciowych

Autonomiczny parlament Irlandii Północnej ponownie odrzucił projekt legalizacji tak zwanych „małżeństw” homoseksualnych. Było to już piąte głosowanie w tej sprawie.

Konsternację opinii publicznej wywołuje fakt, że o przyznanie homozwiązkom statusu małżeństwa ubiega się partia Sinn Féin.

Wprawdzie jest to partia lewicowa, ale ze względu na pewne tendencje separatystyczne utożsamiana zazwyczaj z katolikami. Budzący liczne kontrowersje wniosek tejże partii blokują regularnie unioniści, kojarzeni z protestantami.

Podczas kolejnego głosowania zwolennicy „homoślubów” uzyskali większość, ale unioniści zgłosili weto i zgodnie z tamtejszym ustawodawstwem konieczne było ponowne głosowanie i uzyskanie 60 proc. głosów. Takiej większości nie uzyskano.

Irlandia Północna jest jedyną częścią Wielkiej Brytanii, w której nie ma tzw. małżeństw jednopłciowych. Na mocy majowego referendum zostały one przyjęte również w katolickiej Irlandii.

Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI (JM) - 03.11.2015 r.]

Zdjęcie: Wikipedia/ "StormontGeneral" by http://www.flickr.com/photos/robertpaulyoung. Licensed under CC BY 2.0 via Commons.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.