Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Oksfordzcy bioetycy krytycznie o szczepionce na COVID-19

Naukowcy z uniwersytetu w Oksfordzie prowadzą badania dotyczące szczepionki na koronawirusa. Według ich szacunków może być gotowa już we wrześniu. W swoich badaniach wykorzystują jednak linie komórkowe ludzkiego płodu, uzyskanego na skutek aborcji. Sprzeciwiają się temu przedstawiciele katolickich ośrodków bioetyki z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

 Rządy powinny starać się finansować badania i kupować niepodważalne moralnie szczepionki, zarówno w celu promowania czystych moralnie badań, jak i dostarczania szczepionek, które obywatele mogą z czystym sumieniem zaakceptować – zauważa dr Helen Watt z Centrum Bioetyki Anscombe z Oksfordu. W rozmowie z portalem Crux powiedziała, że zaakceptowanie szczepionek wyprodukowanych w sposób moralnie kontrowersyjny jest kwestią sumienia, katolicy muszą decydować w świetle nauczania Kościoła.

Jak wskazuje Joseph Meaney z Narodowego Katolickiego Centrum Bioetyki (NCBC) z Filadelfii (od wielu lat związany z Human Life International), istnieją inne metody opracowywania szczepionek. Linie komórkowe człowieka zabitego we wczesnej fazie rozwoju nie są w żaden sposób niezbędne do procesu tworzenia szczepionek, a głównym powodem ich stosowania jest wygoda. W jego raporcie czytamy również, iż odwoływanie się do dobrych celów i «pilnej potrzeby» przyczyni się do głębszej penetracji nieetycznych badań i rozwoju w medycynie, polityce, prawie i kulturze.

Uczeni powołują się na watykański dokument „Dignitas personae” z 2008 r. który mówi, że nie wolno bezkarnie przekraczać prawa natury, ale przyznaje też, że jest różnica w zakresie odpowiedzialności.

4 czerwca Wielka Brytania będzie gospodarzem wirtualnego międzynarodowego szczytu, poświęconego przyspieszeniu badań nad szczepionką na koronawirusa. Brytyjczycy jako pierwsi w Europie opracowali szczepionkę na COVI-19 i rozpoczęli jej testy na ludziach.

Źródło: Watykan News/ KAI – 15 maja 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag