Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Kolejny przypadek śmierci kobiety po zażyciu pigułki aborcyjnej

Hinduskie media donoszą, że w Kaszmirze w miejscowości Miro Road policja odkryła ciało 32-letniej kobiety, która 2 maja br. zmarła w domu po zażyciu tabletek wywołujących aborcję farmakologiczną. Osierociła 18 miesięczną córeczkę. Policja prowadzi śledztwo dotyczące przyczyny i sprawców jej śmieci. Podejrzani są: mąż, teściowie i lokalni pracownicy służby medycznej. Podobno mąż ofiary dostał tabletki od przedstawiciela medycznego, który znakomicie wiedział, że zamierza on podać je żonie w domu w celu wywołania aborcji

Sekcja zwłok wykazała, że kobieta była w 6 tygodniu ciąży. Przyczyną śmierci był gwałtowny krwotok po przyjęciu kolejnej tabletki ze środkiem naskurczowym. Gdy wystąpiła bardzo silna reakcja bólowa, mąż podał jej środek przeciwbólowy, który dostał od swojego medyka. Prawdopodobnie mógł on jeszcze bardziej zaszkodzić. Podczas wizji lokalnej znaleziono zakrwawioną pościel i opakowanie tabletek aborcyjnych, co potwierdziło podejrzenie, że śmierć tej kobiety nie była przypadkowa, jak początkowo twierdziła rodzina.

Przerywanie ciąży jest w Indiach legalne, ale w tym przypadku zarzut opiera się o brak opieki medycznej i oficjalnie wystawionej recepty. Fakt, że zmarła kobieta zamierzała poronić poczęte dziecko w swoim domu, jest traktowany jako przesłanka wskazująca na duże prawdopodobieństwo, że została do tego zmuszona.

Ta śmierć przypomina, że aborcja farmakologiczna (zwana obecnie medyczną) stosowana w domowym zaciszu jest bardzo niebezpieczna. Badanie z 2009 roku opublikowane w znanym magazynie „Obstetrics and Gynecology” wykazało, że w przypadku aborcji farmakologicznej odsetek powikłań wynosi ok. 20%, w porównaniu do 5,6% na skutek aborcji chirurgicznych.

Działacze proaborcyjni wbrew tym badaniom i faktom nadal twierdzą, że aborcja farmakologiczna jest bezproblemowa, bezpieczna i zachowuje dyskrecję. Jednak może spowodować śmierć kobiety lub poważne powikłania, a o tym reklama nie mówi.

W 2018 r. amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) na swojej stronie internetowej opublikował raport, który stwierdzał: Według stanu na grudzień 2017 r. w USA odnotowano 22 zgony kobiet od czasu zatwierdzenia produktu we wrześniu 2000 r., w tym dwa przypadki ciąży pozamacicznej zakończonej zgonem oraz kilka przypadków ciężkiej infekcji ogólnoustrojowej. Przyczyną śmierci były m. in. niewydolność wątroby, posocznica, zespół szoku toksycznego i krwotok. W latach 2000–2012 w USA odnotowano 2740 przypadków poważnych powikłań.

Więcej informacji TUTAJ

W Polsce stosowanie i upowszechnianie tych preparatów jest nielegalne!

Źródło: Life News/ SPUC – 12 maja 2020

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag