Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Bill Gates wydatnie wspiera przemysł aborcyjny i sypie miliony dolarów na promocję pigułek aborcyjnych

Do grupy najbogatszych ludzi na świecie, którzy finansują aborcję, należy także Bill Gates, właściciel Microsoftu. Life Action, amerykańska organizacja pro-life, w swoim najnowszym raporcie opublikowała informację, że Fundację Billa i Melindy Gatesów przekazała ok. 68 milionów dolarów na DKT International, która od 2001 roku wysyła na cały świat preparaty i urządzenia aborcyjne. Organizacja ta oficjalnie chwali się, że jest jednym z największych na świecie dostawców usług planowania rodziny (antykoncepcji i aborcji). Zgodnie z ich rocznymi raportami w 2018 roku na całym świecie rozprowadzili 3,5 mln „zestawów” do wykonywania aborcji metodą odsysania, a w 2019 roku 4,2 mln.

Life Action zauważa, że na swojej stronie internetowej DKT potwierdza darowizny Gatesa na rzecz jej programów w Indiach: DKT India dostarcza szeroką gamę środków antykoncepcyjnych pod marką Kare, w tym antykoncepcję awaryjną (pigułkę „dzień po”) oraz oprzyrządowanie do przeprowadzenia bezpiecznej aborcji. DKT India otrzymała wsparcie od Fundacji Billa i Melindy Gatesów, Ministerstwa Zdrowia i Opieki Rodzinnej, Narodowej Organizacji ds. Kontroli AIDS, UNFPA, USAID oraz fińskiego Väestöliitto (Fińskiej Federacji Planowania Rodziny).
Po przeliczeniu deklarowanych sum darowizn od Fundacji Gatesów na rzecz DKT suma ta wynosi ok. 68 mln dolarów w latach 2001 – 2019.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów jest także znaczącym donorem dla największej sieci biznesu aborcyjnego w USA – Planned Parenthood i podmiotów z nią powiązanych, przekazując im ponad 81 mln dolarów i ratując ich finanse po obcięciu funduszy federalnych przez prezydenta Trumpa. Przekazali też tylko w 2012 roku pow. 46 mln dolarów brytyjskiej korporacji aborcyjnej Marie Stopes International.

Zgodnie z informacją na stronie fundacji Gatesów, także przekazała ona w latach 2018 – 2020 11,4 mln dolarów na rzecz proaborcyjnej Population Counsil (Radzie Ludnościowej).

Rodzinna fundacja Gatesów jest tylko jednym kilku głównych darczyńców ruchu proaborcyjnego. Warren Buffett, obecnie trzeci najbogatszy człowiek na świecie, także przez swoją rodzinną fundację przekazuje darowizny na rzecz wielu tych samych organizacji pro-aborcyjnych. Według Capital Research Center Susan Thompson Buffett Foundation przekazała cztery miliardy dolarów na ten cel. Największymi odbiorcami tych darowizn są: Planned Parenthood, Marie Stopes International oraz amerykańska Narodowa Federacja Aborcyjna. George Soros, Michael Bloomberg, David and Lucille Packard Foundation (prowadzona przez spadkobierców jednego z założycieli Hewlett Packard) podarowali na ten sam cel wiele milionów więcej.

W 2019 r. liczbę aborcji na całym świecie szacuje się na 42,3 mln. Tyle dzieci, matek i ojców można byłoby uratować przed bólem i żalem z powodu aborcji, gdyby bogacze, jak Gates, Buffett i Soros zechcieli wykorzystać swoje pieniądze na rzeczywistą pomoc ludziom, zamiast finansować przemysł aborcyjny.

Źródło: Life Action. Life News, opracowania własne - 17 kwietnia 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag