Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Aktorka-feministka oskarża aborcyjne organizacje o ucisk kobiet

Znana amerykańska aktorka Rose McGowan, jedna z liderek ruchu #MeToo w obronie molestowanych aktorek, dotąd znana ze swych proaborcyjnych poglądów, nieoczekiwania oznajmiła na Twitterze, że większość organizacji takich jak aborcyjny gigant Planned Parenthood, żyją z ucisku kobiet, w szczególności kobiet czarnoskórych. Tweet artystki odbił się szerokim echem wśród obrońców życia, którzy wskazują, że 47-letnia Amerykanka o irlandzkich korzeniach, jedna z ofiar molestowania przez filmowego producenta Harveya Weinsteina, powiedziała prawdę.

Komentarz Rose McGowan dotyczył wpisu jednej z dziennikarek. Zauważyła ona, że mimo próśb, proaborcyjne organizacje, m.in. Emily’s List, Planned Parenthood Action Fund & NARAL, Pro-Choice America, nie odniosły się do zarzutów o molestowanie seksualne, jakie stawia się dziś publicznie Joe Bidenowi, kandydatowi na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej.

W odpowiedzi McGowan stwierdziła, że grupy te cechuje specyficzny rodzaj mizoginizmu, bo skierowany głównie wobec kobiet czarnoskórych. Zauważyła też, że gdyby ludzie ci przestali nękać kobiety, straciliby pracę. Wkrótce komentarz na koncie aktorki został usunięty.

Obrońcy życia w USA zauważają, ze słowa komentarza pochodzą od osoby, która jeszcze w 2016 roku domagała się, aby aborcyjny gigant był finansowany hojnie z pieniędzy publicznych i sama przyznawała się do dokonania aborcji twierdząc, że nie ma powodu się tego wstydzić. Jednocześnie, powołując się na konkretne przykłady, organizacje pro-life przypominają, że przemysłowi aborcyjnemu nigdy nie zależało na dobru kobiet. Wskazują, że potrzebuje on natomiast kobiet, by je uciskać, bo inaczej cały model zbudowany na przeświadczeniu, że aborcja wpisana jest w styl życia, ległby w gruzach.

W USA liczne organizacje związane z obroną praw kobiet i walczące z dyskryminacją oskarżają od lat Planned Parenthood o rasizm i plany eksterminacji Afroamerykanów. Z dostępnych danych wynika, że połowa wszystkich aborcji przeprowadzonych przez tę grupę polega na uśmiercaniu czarnych dzieci, a większość jej klinik aborcyjnych znajduje się w „czarnych” dzielnicach.

Źródło: Live Action/ KAI - 2 maja 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag