Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Biskupi amerykańscy wzywają, aby szczepionka na koronawirusa nie była „skażona moralnie”

Konferencja Biskupów Katolickich Ameryki wezwała amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) do zabezpieczenia, aby szczepionki opracowane przeciwko koronawirusowi nie były „skażone moralnie” na skutek jakiegokolwiek wykorzystania w celu ich produkcji linii komórkowych utworzonych z ciał abortowanych dzieci.

- To jest czas, aby stanąć w obronie życia! – powiedział abp Joseph F. Naumann z Kansas, przewodniczący Komisji ds. Życia Episkopatu Ameryki. Podczas wywiadu dla EWTN podkreślił, że: historia tworzenia szczepionek w niektórych przypadkach pokazuje, że wykorzystywano linie komórkowe z od abortowanych dzieci. Podkreślił, że w badaniach nad szczepionkami jest niezwykle ważne podkreślenie ważnych problemów etycznych, związanych z tym zagadnieniem.

- Niektóre ze szczepionek, które są dzisiaj stosowane, zawierają w sobie ten problem etyczny – dodał. – My, jako Kościół, postrzegamy to jako kwestię moralną. Nie chcemy robić niczego, co w jakikolwiek sposób akceptuje zabijanie dzieci poczętych. Biskupi stwierdzili, że w wyjątkowych przypadkach, gdy nie ma możliwości innych wyborów, katolicy mogą być zmuszeni do stosowania tych szczepionek. Kościół jednak mówi, że mamy obowiązek sprzeciwić się temu i opowiedzieć za opracowaniem szczepionek na etycznych zasadach.
Abp Naumann podkreślił, że obecnie, gdy tak wiele zasobów i tak wiele uwagi publicznej poświęca się opracowaniu szczepionki przeciwko koronawirusowi, możemy i powinniśmy się bronić.

- Nie ma potrzeby korzystania z linii komórkowych od sztucznie poronionych płodów. Istnieją inne linie komórkowe, które można wykorzystać w tym celu. Z tego powodu uważamy, że w tej chwili bardzo ważny jest głos nie tylko Kościoła, ale także zainteresowanych obywateli, którzy mówią: wszyscy chcemy, aby tak ważne szczepionki były wyprodukowane bez problemów natury etycznej – powiedział.

Arcybiskup podkreślił, że ma nadzieję, iż FDA stworzy właściwe zachęty dla firm farmaceutycznych, które pracują nad wytworzeniem tej szczepionki, aby korzystały z linii komórkowych, które nie są powiązane z aborcją oraz wyda jednoznaczne i mocne wskazówki, aby wypracowane szczepionki były „czyste etycznie”.

- Myślę, że tak naprawdę potrzebujemy tylko, aby nasze firmy farmaceutyczne zdały sobie sprawę, że jest to obraźliwe dla dużej liczby Amerykanów, a to powinno zachęcić je oraz nasz rząd, aby upewnić się, że wyprodukowane szczepionki w żaden sposób nie będą naruszały zasad moralnych – dodał.

Zaznaczył również, że reakcja Amerykanów na pandemię koronawirusa ujawniła, że etyka pro-life jest obecna w świadomości publicznej. – To bardzo interesujące zjawisko społeczne, ponieważ niektóre osoby, nawet urzędnicy publiczni, którzy raczej nie wspierają nas w ochronie życia nienarodzonych, w środku kryzysu oświadczali, że ​​każde życie jest cenne, każde życie jest święte – dodał.
- Jako społeczeństwo, bazując na wartościach naszej kultury, dołożymy wszelkich starań, aby chronić osoby starsze i te, które mogą być podatne na zakażenie koronawirusem, gdyż jest on dla nich najbardziej niebezpieczny. To godne podziwu, że podejmujemy właściwe kroki, aby chronić tych, którzy są najbardziej narażeni na chorobę i śmierć. Mam nadzieję, że postawa ta może przełożyć się na podobną troskę o życie nienarodzonych – podsumował arcybiskup Naumann.

 

Źródło: Katolicka Agencja Informacyjna Ameryki, opracowanie własne – 2 maja 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag