Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Czy rząd Wielkiej Brytanii wycofa się z przerabiania płci u nieletnich?

Chociaż wcześniej wydawało się to mało prawdopodobne, Liz Truss, minister ds. równości w rządzie Wielkiej Brytanii, oświadczyła, że jej rząd prawdopodobnie podejmie decyzję i wprowadzi regulacje prawne, aby zakazać procedury zmiany płci biologicznej u małoletnich, gdyż skutków takiej operacji nie da się odwrócić, a rzutują na całe życie.

Zapowiedziała, że rządowa inicjatywa zmiany prawa w tej kwestii jest prawdopodobna już w czasie miesięcy letnich bieżącego roku. I dodała: - Jestem przekonana, że dorośli powinni mieć możliwość swobodnego dokonywania wyborów odnośnie własnego życia. Jednak uważam, że chirurgiczna zmiana płci w czasie, gdy u młodego człowieka dopiero kształtują się jego zdolności do podejmowania odpowiedzialnych decyzji, jest przedwczesna, a później może on tych nieodwracalnych zmian zdecydowanie żałować.

Tom Rogers, kierownik ds. edukacji Stowarzyszenia Ochrony Nienarodzonych Dzieci (SPUC), wyraził zadowolenie z deklarowanego kierunku zmian i powiedział: - To jest symptom zmiany w kierunku zdrowego rozsądku oraz odejście od krańcowych rozwiązań i fanatyzmu gabinetu Teresy May. Dodał także, że zmiany powinny iść znacznie dalej. – Należy chronić młodzież także przed szkodliwą propagandą LGBT, której dotychczas patronuje brytyjski rząd. Zaapelował także, aby przywrócić rodzicom prawo do decydowania, czy ich dzieci będą uczestniczyć w obowiązkowych obecnie zajęciach edukacji seksualnej, przesyconych „ekstremizmem LGBT”, który w wielu szkołach „przeniknął niemalże cały program nauczania”.

Zdaniem Rogersa prawo powinno także lepiej chronić dorosłych. Wielu ludzi żałuje decyzji, które podjęli pod wpływem propagandy, a które wywołały nieodwracalne zmiany w ich ciałach. W przypadku osób z problemami psychologicznymi, dotyczącymi ich tożsamości seksualnej, przede wszystkim należy kłaść nacisk na pomoc takim osobom w powrocie do pełnej akceptacji płci biologicznej.

Proponowana zmiana byłaby dużym krokiem w kierunku ochrony młodych. Niemniej na razie są to tylko wstępne, nie wiążące,  deklaracje. Można się spodziewać dużej defensywy ze strony ruchów LGBT.

W Wielkiej Brytanii „moda” i towarzysząca jej propaganda proponująca operacyjną zmianę płci biologicznej stała się na tyle powszechna, że powstały nawet gabinety zabiegowe, proponujące wykonanie takiej usługi wszystkim, którzy tego chcą i za to zapłacą. Nikt nie mówi o tym, że zabieg ten jest nieodwracalny i niszczy potencjalną płodność danej osoby, zwłaszcza biologicznego mężczyzny.

Źródło: Watykan News/ KAI, opracowanie własne – 29 kwietnia 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag