2 mln wniosków w programie „500 plus”

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Przez niespełna miesiąc funkcjonowania programu "Rodzina 500 plus" rodzice i opiekunowie złożyli już ponad 2 mln wniosków o świadczenie wychowawcze. Tak wynika z informacji podanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Według minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, dzięki wdrożeniu programu " 500 plus", wychowywanie dzieci zostało nareszcie dostrzeżone i docenione, a wsparcie w postaci świadczenia wychowawczego "to nie tylko pomoc materialna, to szansa na lepszą przyszłość dla najmłodszych".

Pani minister jest przekonana, że program ‘Rodzina 500 plus’ już wkrótce zacznie spełniać swój kolejny cel, którym jest zachęcenie rodziców do posiadania większej liczby dzieci. Analizy demograficzne pokazują, że do 2050 r. może nas być nawet o 1,7 mln więcej, niż to prognozowano przed uruchomieniem programu.

Wnioski o przyznanie świadczenia złożyło 2 mln uprawnionych. Z danych statystyki demograficznej wynika, że w programie może wziąć udział już 2,7 mln rodziców i opiekunów. Łącznie wsparciem objętych może zostać ok. 3,7 mln dzieci.

Najwięcej wniosków złożono do tej pory na Mazowszu (ponad 194 tys.), w Wielkopolsce (ponad 156 tys.) oraz na Śląsku (ponad 151 tys.).

Program "Rodzina 500 plus" ruszył 1 kwietnia br. w całej Polsce. Wnioski można składać w gminie, wysłać pocztą lub przez internet korzystając z bankowości elektronicznej albo kilku innych systemów czy platform.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę, wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko.

Jeśli wniosek o świadczenie wychowawcze zostanie złożony do 1 lipca (włącznie), rodzina otrzyma pieniądze z wyrównaniem od 1 kwietnia, czyli od momentu startu programu. Jeśli natomiast wniosek zostanie złożony po 1 lipca, świadczenie będzie wypłacane od miesiąca złożenia wniosku. Do programu można dołączyć w dowolnym momencie.

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI (ed) - 28.04.2016 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (taliesin) - FP
 
Tagi: rodzina 500 plus, ponad 2 mln wniosków, rodzina, program 500 plus
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.