Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: rekordowa liczba kobiet po zażyciu pigułki aborcyjnej chce to odwrócić

„Abortion Pill Rescue Network” to infolinia ratunkowa połączona z poradnią dla kobiet, które przyjęły pierwszą tabletkę aborcyjną i chcą się wycofać. Założyło ją i prowadzi organizacja Heartbeat International.

- W marcu nasza ratunkowa infolinia, proponująca procedurę odwrócenia abortywnego działania tabletki RU-486 po jej zażyciu, odnotowała rekordową liczbę zgłoszeń kobiet, które pragną się wycofać, chociaż już rozpoczęły procedurę poronną – powiedziała Andrea Trudden, dyrektor ds. komunikacji Heartbeat International, która kieruje tym projektem. Oświadczyła ona, że tylko w marcu 105 kobiet, po zadzwonieniu na ich infolinię, rozpoczęło procedurę zastopowania poronienia, które wywołuje przyjęta przez nie tabletka aborcyjna.

I dodała: Obecnie ponad 80% naszych rozmówczyń rozpoczyna proces odwracania aborcji.

Metoda odwracania działania pigułki aborcyjnej jest możliwa, chociaż trudna. Mogą z niej skorzystać kobiety, które właśnie rozpoczęły procedurę aborcji farmakologicznej. Łyknęły pigułkę, ale szybko pożałowały swojej decyzji i chcą się wycofać.

Jak to możliwe? Aborcja farmakologiczna (nazywana obecnie także medyczną), jest procedurą dwuetapową, stosowaną do 10 tygodnia ciąży. Kobieta dostaje do zażycia dwie, a czasem trzy tabletki. Pierwsza z nich zawiera preparat RU-486 (nazw handlowych nie podajemy ze względów reklamowych). Blokuje on receptory progesteronu, który jest hormonem wytwarzanym przez jajniki i ochrania poczęte dziecko w pierwszym trymestrze ciąży. Jego brak powoduje zaburzenia funkcji śluzówki jamy macicy, w której rozwija się dziecko, uniemożliwiając jego odżywianie, wzrost i rozwój. Dziecko obumiera na skutek niedożywienia i niedotlenienia. Proces wywołania poronienia trwa kilka dni, więc dla przyspieszenia podawany jest kolejny środek zawierający prostaglandyny o działaniu silnie skurczowym. Wywołuje to rozwieranie się szyjki macicy oraz skurcze macicy, co ułatwia poronienie. Jeżeli brak jest efektu poronnego, środek ten podaje się powtórnie. Przyjęcie drugiej tabletki jest już nieodwracane.

Kobieta, która szybko zmieni zdanie i zgłosi się do kompetentnego lekarza, otrzymuje duże dawki progesteronu, aby uzupełnić jego brak. Daje to szansę na uratowanie dziecka. Im szybciej się to zrobi, tym ta szansa jest większa. Niestety jest to trudny proces i nie zawsze się udaje. Kontynuowanie ciąży najczęściej przebiega już prawidłowo. W literaturze medycznej odnotowano przypadki działania teratogennego czyli wywołania poważnych wad u dziecka. Jednak lekarze specjalizujący się w odwracaniu działania pigułki aborcyjnej twierdzą, że szybkie podanie progesteronu całkowicie eliminuje negatywny wpływ na rozwijające się dziecko.

Trudden podkreśliła, że zespół obsługujący infolinię ma odpowiednie zaplecze fachowej opieki medycznej i w każdym zgłoszonym przypadku ma możliwość udzielenia natychmiastowej pomocy. I dodała: - Rozumiemy, że wiele kobiet jest w ciężkim stresie, a niektóre z nich idą do placówek aborcyjnych i tam otrzymują tabletki, z których pierwszą zażywają na miejscu. One nie widzą innego wyjścia! Wiele telefonów do naszej infolinii jest wykonywana dosłownie z parkingu placówki aborcyjnej lub z samochodu w drodze do domu. To jest szybka refleksja i natychmiastowy żal. W takiej sytuacji możemy pomóc. Im więcej czasu minie, tym mniejsza jest szansa na uratowanie dziecka. Stwierdziła też, że w ostatnim czasie pandemii ich punkt konsultacyjny odnotował wzrost liczby wezwań o pomoc o 30–50%.

Biznes aborcyjny usilnie stara się negować możliwość odwrócenia poronnego działania tabletki aborcyjnej i zatwierdzenia tej procedury jako uznanego działania medycznego. Pomimo tego wiele kobiet szybko zmienia zdanie i rodzą się zdrowe dzieci.

W Polsce tabletka aborcyjna nie jest dopuszczona do stosowania. jej upowszechnianie i sprzedaż są przestępstwem. Polskie prawo chroni kobiety. Nawet holenderski sąd poparł działanie rządu przeciwko organizacjom, które nielegalnie wysyłają te tabletki do krajów, gdzie jest to zakazane. Natomiast środek skurczowy można otrzymać na receptę w leczeniu różnych schorzeń, ale w ulotce informacyjnej jest wyraźnie zaznaczone, że absolutnie nie wolno podawać go kobietom w ciąży.

Tabletka aborcyjna jest obecnie silnie promowana przez przemysł aborcyjny, jako zapewniająca dyskrecję, łatwa metoda domowa. Światowa Organizacja Zdrowia wydała pozytywną rekomendację, co spowodowało legalizację tej procedury, np. w Wielkiej Brytanii.

Zestresowane kobiety w trudnej sytuacji życiowej ulegają reklamie i najczęściej nie zdają sobie sprawy, na co się narażają. Co najmniej 10% przypadków kończy się w szpitalu. Środek skurczowy powoduje koszmarne bóle, a długotrwałe krwawienia i stany zapalne mogą być groźne dla zdrowia, a nawet życia kobiety.

 

Źródło: Live Action News/ Life News, opracowanie własne - 27 kwietnia 2020 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag