Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Wiodąca firma, opracowująca szczepionkę przeciwko COVID -19, bazuje na liniach komórkowych pozyskanych z ciał abortowanych dzieci

Pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat, nic więc dziwnego, że firmy farmaceutyczne przyspieszają działania w celu dostarczenia skutecznej szczepionki. Już obecnie rządy wielu krajów przeznaczają wielkie fundusze na ten cel, a w perspektywie są zamówienia publiczne na miliardy miliardów dolarów.

Już w styczniu 2020 r. firma Moderna ogłosiła rozpoczęcie opracowania szczepionki w celu uodpornienia ludzi na zakażenie koronawirusem COVID-19. W marcu 2020 roku Moderna rozpoczęła pierwszą fazę testowania preparatu na dobrowolnym kandydacie do tego eksperymentu we współpracy z amerykańskim Narodowym Instytutem ds. Alergii i Chorób Zakaźnych.

Małżeństwo Billa i Melindy Gatesów poinformowało, że ich fundacja przekazuje 250 mln dolarów na wynalezienie skutecznej szczepionki przed koronawirusem. Gates dodał: - Trzy firmy zgodnie pracują nad tym projektem. Jako pierwsza testowana na ludziach jest szczepionka z Moderny, jej testy bezpieczeństwa zaczęły się w marcu. Zaznaczył też, że fundacja prowadzona przez niego i jego żonę wspiera tę działalność.

Niestety firma Moderna, która ostatnio trafia na czoło informacji prasowych, z powodu zaawansowania prac nad szczepionką Mrna-1273 przeciwko koronawirusowi, wykorzystuje do tych eksperymentów linie komórkowe abortowanych dzieci.

Dzieje się tak chociaż istnieją alternatywne możliwości, aby stosować metody akceptowalne moralnie. Niestety nie uzyskują one tak dużego poparcia i rozgłosu, jak proponowana szczepionka Moderny.

Podejrzenie, że Moderna do produkcji szczepionki wykorzystuje komórki z ciał zabitych przez aborcję dzieci, zostały potwierdzone poprzez sprawdzenie zapisów patentów, zgłoszonych przez tego producenta. Dotyczy to użycia proteiny tzw. białka S. Jednak, zgodnie z opisem w wielu naukowych opracowaniach, białko S jest wytwarzane przy wykorzystaniu pochodzących z ciał abortowanych dzieci linii komórkowych HEK293.

Bernadette Smyth z organizacji Precious Life stwierdziła: - To przerażające, że firmy farmaceutyczne starają się wykorzystywać komórki z ciał abortowanych dzieci w celu uzyskania korzyści finansowych. Zwłaszcza, gdy tak wielu ludzi jest całkowicie przeciwnych takiej szczepionce ze względu na ich przekonania moralne, etyczne i poglądy szanujące życie od poczęcia. Musimy szukać moralnie rozsądnych i etycznych rozwiązań, w przeciwieństwie do tak poważnego naruszenia godności ludzkiej.

Demokraci w Kongresie USA usiłowali przepchnąć poparcie dla takich niemoralnych działań. Zobacz więcej TUTAJ

Od lat 60. XX wieku zbadano i wyprodukowano kilka powszechnie stosowanych szczepionek przy użyciu tkanek lub linii komórkowych pochodzących od abortowanych dzieci. Do takich typowych szczepionek należą: ospa wietrzna, półpasiec, wirusowe zapalenie wątroby typu A oraz łącznie: odra świnka i różyczka (MMR).
Stosowanie takich szczepionek jest głęboko niepokojącym naruszeniem natury moralnej wobec milionów ludzi na całym świecie, którzy odrzucają aborcję, jako celowe zabijanie dzieci w łonach matek.

Na skutek powszechnej paniki wywołanej przez pandemię koronawirusa można spodziewać się presji społecznej i rządowej, która już narasta, aby jak najwięcej ludzi zostało zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, najlepiej obowiązkowo.
Presja ta już wyraźnie narasta, wobec czego wielu znanych ludzi wypowiada się na ten temat.

Przykładem jest wypowiedź sławnego serbskiego tenisisty Novaka Djokovica, który obawia się, że jego sprzeciw przeciwko zaszczepieniu się może uniemożliwić mu powrót na kort po wygaśnięciu pandemii. Pojawiały się bowiem wezwania do zaszczepienia wszystkich tenisistów, kiedy gra zostanie wznowiona, a to postawiłoby gracza z nr 1 przed poważnym dylematem. – Osobiście jestem przeciwny szczepieniom i nie chciałbym być zmuszany przez kogokolwiek do zaszczepienia się, aby móc podróżować – stwierdził Djokovic podczas czatu na Facebooku z kilkoma serbskimi sportowcami.
Wielu ludzi chciałoby mieć ochronę szczepionki koronawirusowej dla siebie i swoich bliskich, ale będą zmuszeni odrzucić tę możliwość, jeżeli jakakolwiek część badań lub produkcji szczepionki zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem tkanek lub linii komórkowych pochodzących z aborcji.
Istnieją jednak także pozytywne alternatywy dla wyprodukowania szczepionki akceptowalnej moralnie. Pociąga to jednak za sobą wyższe koszty i wymaga więcej czasu. Inne znane firmy farmaceutyczne mogłyby to zaoferować, jednak rozwiązania takie stają się mniej popularne, gdyż nikt ich nie nagłaśnia. Na przykład Sanofi Pasteur używa własnej platformy rekombinowanego DNA do produkcji szczepionki Covid-19. Inną firmą oferującą alternatywę dla linii komórkowych abortowanych dzieci była Protein Sciences, której platforma rekombinowanego DNA wykorzystuje komórki owadów. Od wielu lat wykorzystywana przez nich do produkcji szczepionek przeciwko grypie jest linia komórkowa Sf9 pochodząca od insekta spodoptera frugiperda, który ma niezwykle żarłoczne gąsienice i jest uznawany za jednego z najgroźniejszych szkodników na świecie.

W 2017 roku Sanofi Pasteur kupił Protein Sciences i wykorzystuje tę samą platformę do wyprodukowania własnej szczepionki na Covid-19, która zapewni im możliwość szybkiego wytwarzania milionów dawek szczepionki.

Źródło: Opinia Precious Life/ Life News, opracowanie własne – 22 kwietnia 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag