Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Prezydent Trump wstrzymuje finansowanie Światowej Organizacji Zdrowia!

Już 7 kwietnia, podczas odprawy na temat pandemii koronawirusa, prezydent Trump stwierdził, że ​​jest otwarty na obronę WHO. Powiedział: - Wydaje się, że zawsze błądzą po stronie Chin, a my to finansujemy, więc chcę się temu przyjrzeć! Na pytanie czy zamierza zamrozić fundusze USA dla WHO, odpowiedział: -  Nie, raczej nie, nie mówię, że chcę to zrobić, ale zamierzamy się temu dokładniej przyjrzeć.

Wynik tej analizy był tak szokujący, że już tydzień później Trump wydał polecenie, aby całkowicie wstrzymać finansowanie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jako główną przyczynę wymienił niewłaściwe zarządzanie oraz tuszowanie faktów dotyczących pandemii koronawirusa, co spowodowało niewłaściwe i spóźnione wydawane zaleceń ochronnych przez rządy wielu krajów.

Podkreślił: - Amerykańscy podatnicy przekazują na rzecz WHO od 400 do 500 milionów dolarów rocznie. Natomiast Chiny dają około 40 milionów dolarów. Jako wiodący sponsor tej organizacji Stany Zjednoczone mają obowiązek nalegać, aby była realizowana pełna odpowiedzialność za podejmowane działania. Jedną z najbardziej niebezpiecznych i kosztownych decyzji Światowej Organizacji Zdrowia był sprzeciw wobec wprowadzania ograniczeń w podróżach z Chin i innych krajów, gdzie zagrożenie było już bardzo duże.

Prezydent Trump stwierdził, że  liderzy WHO byli zdecydowanie przeciwni podjętym przez USA działaniom ochronnym. – Na szczęście nie byłem przekonany, że mają rację i pomimo wszystko zawiesiłem podróże z Chin. Ta decyzja uratowała życie tysięcy Amerykanów. Atak WHO na tę decyzję pokazuje, że polityczna poprawność jest tam stawiana ponad środkami ratującymi ludzkie życie – dodał. I zaznaczył, że inne narody i regiony, które przestrzegały wytycznych WHO i zezwalały na podróże z Chin znacząco przyspieszyły pandemię w wymiarze całego świata. – Słuchali zaleceń WHO, a teraz mają olbrzymie problemy, w które nie mogą uwierzyć.

Trump stwierdził, że WHO nie dopełniła swojego podstawowego obowiązku, który polega na współpracy z krajami w celu zapewnienia terminowego udostępniania dokładnych informacji o stanie zdrowia w aspekcie międzynarodowym. Nie powiedziano nam prawdy o tym, co się dzieje, narażając życie wielu ludzi. WHO nie zbadała wiarygodnych raportów ze źródeł w Wuhan, które pochodziły od niezależnych środowisk, skonfliktowanych z chińskim rządem.

Prezydent USA podkreślił także, że WHO stała się największym na świecie promotorem aborcji pod hasłami promocji zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego. Jej oficjalne zalecenie to uznanie aborcji, zwłaszcza aborcji farmakologicznej na telefon, za podstawową usługę medyczną, konieczną w czasie pandemii. Więcej informacji TUTAJ

Pandemia koronawirusa rzuciła też światło na podejrzane powiązania WHO z władzami komunistycznych Chin. W marcu dr Antonella Lavalanet, oficer medyczny w WHO,  oświadczyła, że ​​aborcję należy uznać za „niezbędną usługę” podczas koronawirusowego kryzysu. Dodała także, że nawet tam, gdzie zapasy antybiotyków nie są dostępne, aborcji nie należy odmawiać, a kobiety w pierwszym trymestrze ciąży powinny być zachęcane do aborcji w domu.
Mike Ryan, dyrektor wykonawczy programu ratunkowego WHO, w dniu 22 marca stwierdził, że w domach rodzinnych mogą znajdować się osoby zakażone koronawirusem i władza powinna je stamtąd usuwać. Dodał, że z powodu pandemii urzędnicy mogą być zmuszeni, aby wchodzić do prywatnych domów i przymusowo usuwać stamtąd zakażonych członków rodzin, gdyż zaraza została zepchnięta z ulic z powrotem do poszczególnych jednostek rodzinnych. Teraz musimy – kontynuował Ryan – iść i przeszukać domy rodzinne, aby wykryć osoby, które mogą być chore, usunąć je i odizolować.

WHO pozbawiła międzynarodową społeczność naukową niezbędnych danych – stwierdził prezydent Trump. – Milczy oraz ogranicza udostępnianie informacji na temat zniknięcia wiarygodnych badań i lekarzy z Chin, co jest głęboko niepokojące. I dodał: - Nasz kraj będzie zmuszony znaleźć inne sposoby współpracy z innymi narodami, aby osiągnąć cele w zakresie zdrowia publicznego. Nie mamy, wyboru, musimy to zrobić.

Jeżeli Światowa Organizacja Zdrowia chce zachowywać się jakby była Chińską Organizacją Zdrowia, niech Chiny za to zapłacą – skomentował ekspert ds. Chin Steven Mosher, prezes Population Research Institute. – Dolary przeznaczone na amerykańską pomoc zagraniczną zostaną znacznie szerzej i lepiej wykorzystane, jeżeli otrzymają je amerykańskie organizacje charytatywne, zamiast fundować nieefektywną i skorumpowaną biurokrację ONZ.
Mosher podkreślił: - Skorumpowanie WHO przez Komunistyczną Partię Chin (KPCh) jest częścią jej długotrwałego marszu przez agendy ONZ. Obecnie Chiny kontrolują cztery agendy ONZ, a w pozostałych mają swoich agentów. Idea, że ​​KPCh mogłaby kiedykolwiek stać się pełnoprawnym członkiem WHO lub jakiejkolwiek innej agendy ONZ, jest marzeniem prezydenta Chin Xi Jinpinga. To zgodne z zasadą Mao o przejęciu ostatecznej władzy nad światem. Korumpowanie agend ONZ to środek do osiągnięcia tego celu. To musi się skończyć. Zablokowanie finansowania to dobry pierwszy krok na drodze do uporządkowania tej sytuacji.

Reggie Littlejohn, prezeska organizacji walczącej z przymusową aborcją w Chinach - nazwała decyzję prezydenta Trumpa odważnym i właściwym posunięciem. Powiedziała: - Szef WHO wyjechał do Chin i spotkał się z Xi Jinpingiem. Zamiast ujawnić brak przejrzystości informacji od rządu chińskiego, WHO potwierdziła tezę KPCh, że radzą sobie z wybuchem zarazy. WHO sprzeciwiała się także wprowadzeniu zakazu podróży z Chin. Natomiast ogłosiła alarm i stan światowej pandemii długo po tym, gdy ogólnie było wiadomo, że jest poważny problem. Świat liczył na to, że WHO, zgodnie z deklarowanymi celami, będzie odgrywać wiodącą rolę w sterowaniu globalnym kryzysem w zakresie ochrony zdrowia. Żałośnie zawiedli. WHO i rząd chiński powinny ponosić wspólną odpowiedzialność za każde życie utracone z powodu braku przywództwa i przejrzystości.

Były amerykański ambasador w ONZ Nikki Haley pochwalił prezydenta Trumpa za zaprzestanie finansowania WHO. Konserwatywny komentator Allie Beth Stuckey nazwał je jedną z najlepszych decyzji jego prezydentury.

Fundacja Pamięci Ofiar Komunizmu opublikowała analizę i harmonogram, ukazujący  oszustwa KPCh o zagrożeniu pandemią koronawirusa oraz w jaki sposób Chiny wykorzystują WHO jako narzędzie swojej komunistycznej propagandy.

Sekretarz generalny ONZ skrytykował decyzję prezydenta Donalda Trumpa o zawieszeniu finansowania Światowej Organizacji Zdrowia twierdząc, że ma ona podłoże polityczne i jest nie na miejscu w czasie pandemii. Nic dziwnego, obcięcie tych środków jest dla ONZ poważnym problemem.

Warto zaznaczyć, że decyzje prezydenta Trumpa oraz jego aktywność w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa, są oceniane jako pozytywnie i kompetentne przez większość Amerykanów, zwłaszcza liderów organizacji religijnych, pro-rodzinnych i pro-life. W polskich mediach liberalnych, powiązanych z amerykańską Partią Demokratyczną (finansowo lub programowo), Trump jest najczęściej ukazywany jako „oszołom”, co nie jest rzetelnym obrazem obecnej sytuacji amerykańskiej. Wiele dobrych, strategicznych działań, które podejmuje, jest pomijanych lub dezawuowanych.

Źródło: PRI/ Life Site News, opracowanie własne – 14 kwietnia 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag