Biskupi brazylijscy podpisali apel w obronie życia

Biskupi brazylijscy podpisali apel w obronie życia. Zauważają w nim, że kraj przeżywa głęboki kryzys. Potrzeba, aby wszyscy, a szczególnie rządzący i przedstawiciele narodu, rozpoczęli dojrzały dialog w poszukiwaniu rozwiązań na rzecz dobra wspólnego, a szczególnie osób najbiedniejszych i najbardziej bezbronnych.

Moment przed którym stoimy, wzywa do jedności. Wyzwanie jest ogromne: ludzkość poddana jest próbie. Życie ludzkie jest zagrożone – czytamy w pakcie skierowanym do narodu.

Biskupi podkreślają, że społeczeństwo powinno postępować zgodnie z wytycznymi krajowych agencji zdrowia, takich jak ministerstwo zdrowia, i  międzynarodowych organizacji ze Światową Organizacją Zdrowia na czele. Czas jest poważny i wymaga etycznego przywództwa, odważnego, humanistycznego, o czym przypomina podpisany w imieniu całego społeczeństwa apel, jako zobowiązanie, zaangażowanie i kompas na rzecz przezwyciężenia obecnego kryzysu – czytamy w dokumencie.

Ponadto biskupi uznają, że zdrowie ludzi i zdolność produkcyjna kraju są fundamentalne dla dobra wszystkich. Dokument kończy się głębokim przekonaniem: - nie pozwolimy, aby nam skradziono nadzieję lepszej przyszłości!

Źródło: Watykan News – 11 kwietnia 2020

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.