Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Nowo narodzona dziewczynka uratowana w Oknie Życia w Sosnowcu

W Wielką Sobotę o godz. 4:50 włączył się alarm w Oknie Życia prowadzonym przez ss. karmelitanki w Sosnowcu. Była nowo narodzona dziewczynka. Siostry znakomicie wiedzą, co robić w takiej sytuacji  - to już trzecie dziecko uratowane w tym Oknie Życia. Pierwsze dziecko znalazło tam bezpieczne schronienie dwa lata temu - 19 marca 2018 r. Był to zdrowy nowo narodzony chłopczyk, który nie miał nawet odciętej pępowiny.

W takiej sytuacji siostry, poinformowane o szczególnym gościu przez system alarmowy, od razu zajmują się dzieckiem. Sprawdzają czy nie jest wychłodzone, czy coś mu nie dolega. Jednocześnie natychmiast wzywają pogotowie. Po wstępnym sprawdzeniu stanu zdrowia dziecka w szpitalu kolejnego dnia  zostaje poinformowany Ośrodek Adopcyjny, który dalej załatwia adopcję.

Matka pozostaje anonimowa. Ma miesiąc czasu na przemyślenie sprawy i zgłoszenie się po dziecko.  W takiej sytuacji jej macierzyństwo musi zostać potwierdzone badaniem genetycznym. Jeżeli się nie zgłosi, rozpoczyna się procedura adopcyjna. W międzyczasie dziecko trafia do opieki zastępczej.

Okno Życia w Sosnowcu istnieje już od 11 lat. W tej diecezji prowadzone jest także kolejne w Jaworznie. Dzięki Bezpiecznym miejscom, gdzie zestresowana matka w bardzo trudnej sytuacji życiowej może bezpiecznie i anonimowo zostawić dziecko zdecydowanie zmniejsza liczbę przypadków dzieciobójstwa. Niechciany noworodek nie jest wyrzucany do śmietnika, kanalizy czy zakopywany w lesie, ale ma szansę na ocalenie życia i trafienie do kochającej rodziny adopcyjnej.

Okna życia w Polsce zobacz TUTAJ

Przy okazji warto przypomnieć, że w Polsce matka brzemienna w bardzo trudnej sytuacji życiowej może spokojnie zgłosić się do któregoś z licznych ośrodków adopcyjnych, gdzie uzyska pomoc. Jeżeli będzie zdeterminowana oddać dziecko, wszystkie formalności związane z przekazaniem dziecka do adopcji zostaną przeprowadzone zgodnie z prawem i zachowaniem dyskrecji. Kobieta rodzi w szpitalu, co zapewnia jej właściwą opiekę medyczną, a następnie, jeżeli potwierdzi swoją decyzję o oddaniu dziecka do adopcji, wszystko jest formalnie, spokojnie i bezpiecznie załatwiane. Matka  ma prawo do ochrony swoich danych osobowych. Dziecko natomiast nie traci swojego pochodzenia, co gdy dorośnie, najczęściej ma dla niego olbrzymie znaczenie.

Ośrodki adopcyjne w Polsce zobacz TUTAJ

Źródło: Diecezja Sosnowiecka/ PAP, opracowanie własne – 11 kwietnia 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag