Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

ONZ zaleca wolny dostęp do aborcji w ramach postępowania epidemicznego w sytuacji pandemii koronawirusa

Austin Ruse, prezes Katolickiego Instytutu Praw Człowieka i Rodziny (C-FAM), zwraca uwagę, że strategia WHO w okresie pandemii koronawirusa opiera się na promowaniu aborcji jako niezbędnej usługi medycznej, której zapewnienie wynika z podstawowych praw człowieka. Więcej informacji TUTAJ

Takie stanowisko różnych agend ONZ jest powszechnie znane, ale po raz pierwszy w czasie olbrzymiego zagrożenia w wymiarze światowym pandemią koronawirusa, co powoduje śmierć wielu ludzi, ONZ oświadcza, że aborcja jest „niezbędna”, by skutecznie walczyć z pandemią Covid-19.

Twierdzenie to jest absurdalne i nie na miejscu, ale naprawdę tak się dzieje. Więcej – pandemia jest wykorzystywana do promowania aborcji i eutanazji na wielką skalę w wymiarze międzynarodowym.

W niedawnym apelu sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa z prośbą o 2 miliardy dolarów na pomoc krajom rozwijającym w walce z koronawirusem, wielokrotnie zaakcentował on konieczność wsparcia dla programów „zdrowia oraz praw seksualnych i reprodukcyjnych” (te terminy zawierają wolny dostęp do aborcji).

Zalecenia WHO, opublikowane w marcu na temat „Klinicznego zarządzania ciężkimi i ostrymi infekcjami układu oddechowego”, zwierały wskazania, aby traktować aborcję jako podstawową usługę medyczną. Te zalecenia, niejednoznaczne z punktu widzenia zapobieganiu epidemii, wprowadziły duże zamieszanie i niedocenianie zagrożenia oraz ogólnie nie spełniły swojego zadania, o co wiele rządów ma dzisiaj do WHO poważne pretensje.

Prawo do wolnego wyboru oraz prawa kobiet do opieki zdrowotnej w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego powinny być przestrzegane niezależnie od sytuacji w rozpowszechnianiu się Covid-19. Dotyczy to dostępu do antykoncepcji i bezpiecznej aborcji w pełnym zakresie prawa – napisano w wytycznych opracowanych przez WHO.

W zeszłym tygodniu dr. Antonella Lavalanet, reprezentująca WHO, podczas webinarium pochwaliła grupy proaborcyjne, wzywające rządy do uznania aborcji jako niezbędnej usługi zdrowotnej. Miała także powtórzyć tezę, zawartą w oficjalnym stanowisku WHO, że tam, gdzie dostęp do aborcji jest utrudniony, kobiety powinny samodzielnie dokonywać aborcji farmakologicznej (zwanej obecnie medyczną).

Napięcia i dyskusje na ten temat toczą się obecnie w wielu krajach. Co prawda wiele stanów USA wprowadziło zakaz działalności placówek aborcyjnych, ale sądy stanowe kolejno podważają te decyzje. Rząd Wielkiej Brytanii po wahaniach i dyskusji zalegalizował stosowanie pigułki aborcyjnej w domu na zamówienie przez telefon lub Internet.

Więcej informacji TUTAJ

W okresie pandemii, gdy wszelka hospitalizacja jest utrudniona i obciążona zwiększonym ryzykiem zakażenia, zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia są sprzeczne z elementarną ochroną zdrowia kobiet i sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Nikt tam zresztą o kobietach, ich cierpieniu i dramatach nie myśli, ani nie mówi. Organizacja, mająca na celu ochronę obywateli w wymiarze światowym, wydaje oświadczenia zdominowane ideologicznie, a punktu widzenia zapobiegania pandemii niejednoznaczne i narażające zdrowie i życie wielu ludzi. To właśnie teraz dzieje się w USA, we Francji, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i innych wysoko uprzemysłowionych krajach Zachodu.

Trwa polityka ograniczenia liczby światowej populacji, którą od wielu lat oficjalnie popiera ONZ. Do śmiertelności na skutek ataku koronawirusa dodaje się zabijanie milionów dzieci w łonach matek i to w imię podstawowych praw człowieka.

Źródło: C-FAM/ KAI, opracowanie własne – 8 kwietnia 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag