Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: grupa Demokratów żąda pozwolenia na wykorzystywanie ciał abortowanych dzieci do badań nad szczepionką na COVID-19

Okazuje się, że pandemię koronawirusa można także wykorzystać do zwiększenia „użyteczności” ciał abortowanych dzieci. Trzynastu kongresmenów z Partii Demokratycznej zwróciło się 6 kwietnia br. (Wielki Poniedziałek) z oficjalną petycją do dyrektora Health and Human Services Alexa Azara o wycofanie zakazu wykorzystywania ciał abortowanych dzieci podczas badań nad wyprodukowaniem szczepionki przeciwko koronawirusowi, co wówczas mogłoby być finansowane z kieszeni amerykańskich podatników.

Demokraci są znani ze swojego wręcz obsesyjnego poparcia dla aborcji bez jakichkolwiek ograniczeń, a w tym przypadku starają się tak ustawić linię sporu, jakby to Republikanie byli winni, że są trudności i opóźnienia w badaniach nad tą szczepionką i leczeniu zakażonych koronawirusem.

Głównymi sygnatariuszami tej petycji byli deputowani Jared Huffman z Kalifornii, Jan Schakowsky z Illinois i Diana DeGette z Kolorado. Napisali oni: Z powodu wprowadzonych ograniczeń NIH nie może wykorzystywać ludzkiej tkanki płodowej do testowania potencjalnej szczepionki i metody leczenia w celu spowolnienia, a nawet zakończenia globalnego kryzysu zdrowotnego. Ta bezczynność może ostatecznie narazić Amerykanów na ryzyko choroby lub śmierci z powodu COVID-19. Wezwali też do natychmiastowego zniesienia ograniczeń twierdząc, że jest to konieczne do prowadzenia badań „ratujących życie”.

Petycja ta została wystosowana zaledwie kilka tygodni po tym, jak opublikowano wezwanie ponad 50 liderów pro-life do administracji prezydenta Trumpa, aby utrzymano zakaz tych nieetycznych badań.

Aktywiści proaborcyjni nieustannie próbują wykorzystać globalny kryzys zdrowotny, wywołany pandemią koronawirusa, domagając się kolejno finansowania przemysłu aborcyjnego z federalnego funduszu antykryzysowego (Zobacz TUTAJ) promowania niezwykle niebezpiecznej, samoobsługowej aborcji farmaceutycznej (medycznej) przez Internet (Zobacz TUTAJ) oraz wykorzystywania ciał abortowanych dzieci do nieetycznych badań, które musieliby finansować podatnicy.

Liderzy obrony życia stwierdzili jednoznacznie: Badania nad szczepionką na koronawirusa mają ogromne znaczenie, ale istnieje wiele etycznych alternatyw, w tym wykorzystywanie komórek macierzystych od osób dorosłych. Wiemy, że co najmniej jedno małe badanie kliniczne z wykorzystaniem komórek macierzystych od osoby dorosłej pomogło poprawić stan pacjentów z poważnymi powikłaniami na skutek zakażenia koronawirusem. Kilka innych badań jest w toku.
Charlotte Lozier Institute podaje, że obecnie jest testowanych co najmniej 60 potencjalnych metod leczenia koronawirusa przy użyciu materiału biologicznego, który nie pochodzi od abortowanych dzieci. Liderzy obrony życia podkreślają: Badania nad szczepionkami i skuteczne reagowanie na tego rodzaju pandemię są sprawami najwyższej wagi. Ale równie ważne jest zaangażowanie w ochronę ludzkiego życia na każdym etapie jego rozwoju. Terapia nie powinna być realizowana za wszelką cenę, a już na pewno nie w przypadku lekceważenia życia ludzkiego. Wzywamy administrację do odważnego kontynuowania zasady ochrony życia na wszystkich etapach.
Odpowiadając na wezwania do zniesienia ograniczeń, dr David Prentice, biolog i doradca Charlotte Lozier Institute, powiedział: Jak widać jest to przykład, że tak poważny kryzys zawsze ktoś próbuje wykorzystać dla własnych celów. Tym razem jest to próba uzasadnienia praktyki handlu częściami ciała abortowanego dziecka. Istnieje już wiele etycznych alternatyw, w tym pierwsze skuteczne wykorzystanie dorosłych komórek macierzystych do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem z poważnym zapaleniem płuc. Do testowania, a nawet wytwarzania przeciwciał i innych etycznych terapii przeciwko koronawirusowi można także wykorzystywać myszy.
Dr John Brehany, dyrektor ds. relacji instytucjonalnych w Narodowym Katolickim Centrum Bioetyki, w swojej wypowiedzi dla Katolickiej Agencji Informacyjnej w USA stwierdził, że nie ma żadnego powodu, aby odrzucać ustalone standardy etyczne w odniesieniu do tych badań. Ludzie pracują nad alternatywnymi sposobami leczenia chorób wywoływanych przez tego wirusa. Istnieją pewne pomysły. Dostępne są etyczne alternatywy dla tkanek pochodzących z ciał abortowanych dzieci, w tym pluripotencjalne komórki macierzyste, tkanka z łożyska, pępowiny i płynu owodniowego. W 2018 r. Administracja Trumpa utworzyła dotację w wysokości 20 mln USD na te alternatywne badania etyczne.

Niektórzy naukowcy twierdzą, że badania przy zastosowaniu linii komórkowych, pochodzących z ciał abortowanych dzieci nigdy nie zostały uwieńczone sukcesem. Przeszczep tkanek płodu był bezskutecznie stosowany w próbach leczenia dolegliwości, od anemii po cukrzycę i chorobę Parkinsona. Wszystkie te próby zakończyły się niepowodzeniem.

 

Źródło: CNA/ Life News, opracowanie własne – 7 kwietnia 2020 r

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag