Być pro-life. Co to znaczy?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
„Obrona jest obowiązkiem wszystkich, niezależnie od światopoglądu. Tak samo święte jest życie geniusza, człowieka prostego i niepełnosprawnego” - podkreślił kard. Kazimierz Nycz podczas Mszy św. poprzedzającej XI Marsz Świętości Życia w Warszawie.
 
We wstępie do Mszy św. metropolita warszawski przypomniał, że jest ona sprawowana w intencji rodzin, dzieci i matek oczekujących na urodzenie dziecka. „Prosimy o uszanowanie świętości życia przez wszystkich, w Kościele, ale także poza Kościołem” - dodał kardynał.
 
Natomiast w homilii akcentował, że życie każdego człowieka jest wartością podstawową i nienaruszalną. „Jego obrona jest obowiązkiem wszystkich, niezależnie od światopoglądu” podkreślił kardynał.
 
„Nie dlatego bronimy życia ludzkiego, bo tak nam każe Ewangelia. Nawet nie dlatego, bo tak nam każe piąte przykazanie. Bo ktoś mógłby powiedzieć: ‘No to chrześcijanie, brońcie sobie, skoro wam tak wiara nakazuje’. Bronimy życia, bo ono jest wartością podstawową dla wszystkich. Ono jest fundamentem godności człowieka” - mówił hierarcha.
 
„My, chrześcijanie, mamy argumenty dodatkowe, które wynikają z naszej wiary. Wierzymy, że życie dlatego jest wartością podstawową i nienaruszalną, ponieważ jest darem Boga, który życie daje. I dlatego, że jest darem Boga, jest święte” - podkreślił metropolita warszawski.
 
Jak dodał, argumenty te każą ludziom wierzącym stawać razem ze wszystkimi ludźmi dobrej woli w obronie życia. Jego zaś nie wolno porównywać, ani wartościować: „Święte jest życie geniusza i naukowca, i święte jest życie człowieka prostego, i tak samo - życie człowieka niepełnosprawnego. Święte jest życie chorego i starego, któremu trzeba pomagać, i święte jest życie człowieka młodego, w pełni sił” - tłumaczył kard. Nycz.
 
Wezwani do obrony tego życia są wszyscy!
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI (kw) - 24.04.2016 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (kakisky) - FP
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.