Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Łódź: Dziecko w Oknie Życia

Noworodka, zapakowanego do torby, znalazły siostry urszulanki szare, opiekujące się Oknem Życia przy ul. Obywatelskiej w Łodzi. Malutka dziewczynka spała, wyglądała na zupełnie zdrową. Zgodnie z procedurami, dziecko trafiło do Centrum Zdrowia Matki Polki.
 
Alarm, łączący Okno Życia z klasztorem sióstr, włączył się po godz. 15:00. Siostry początkowo myślały, że to kolejny żart dzieciaków, ale – jak zwykle – sprawdziły i okazało się, że w Oknie położono dziecko.
 
"Według sióstr mała mogła urodzić się w domu, bo jej pępowina była przewiązana jakimiś szmatkami" – powiedział KAI ks. Piotr Kosmala, proboszcz par. św. Urszuli, na terenie której znajduje się dom sióstr z Oknem Życia.
 
Do noworodka zostało wezwane pogotowie i policja. Przed przyjazdem służb siostry ochrzciły dziewczynkę "z wody" - malutka otrzymała imiona Maria Urszula. Karetka zawiozła dziewczynkę do Centrum Zdrowia Matki Polki.
 
Okno Życia przy ul. Obywatelskiej jest jednym z dwóch okien, które powstały jako owoc Marszu Wdzięczności za Dar Życia, który odbył się w Łodzi w 2009 roku. Jego uczestnicy zbierali wówczas pieniądze na utworzenie dwóch Okien Życia - w Piotrkowie Trybunalskim i właśnie w Łodzi, przy ul. Obywatelskiej. Fundusze uzupełniła łódzka Caritas. Okno, którym opiekują się siostry ze Zgromadzenia Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zostało poświęcone 19 marca 2010 roku.
 
"Bardzo się cieszę, że ofiarność łodzian sprzed wielu lat, zaowocowała dzisiaj tym, że dziecko żyje, zostało uratowane i trafi do kochającej rodziny. Warto robić dobre rzeczy" – powiedział dziennikarzom KAI Michał Owczarski, jeden z organizatorów tamtego marszu, szef łódzkiej Fundacji Życie.
 
[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI (kw) - 22.04.2016 r.]
 
Zdjęcie: MorgueFile (GaborfromHungary) - FP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag