DMPP: Tutaj wszyscy mamy ‘ten problem’

Warszawskie Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa (DMPP) powstało z uwagi na potrzebę duchowego wsparcia dla niepłodnych małżonków, pragnących realizować swoje powołanie do rodzicielstwa zgodnie z Bożym planem.

Jednym z zadań duszpasterstwa jest przekazywanie informacji o etycznych możliwościach leczenia niepłodności oraz pomoc w rozeznawaniu wspólnej drogi tym małżonkom, których dotknęła bezpłodność, czyli trwała niemożność zrodzenia potomstwa.

Centralnym punktem wspólnych spotkań jest Eucharystia w intencji daru potomstwa, adoracja oraz spotkania z osobami zajmującymi się problematyką niepłodności. Organizowane są także sesje informacyjne na temat adopcji, a także rekolekcje i dni skupienia.

Duszpasterstwo spotkało się z pozytywnym przyjęciem przez zainteresowane małżeństwa, ponieważ tu odnalazły one swoje miejsce w Kościele. Niektórzy małżonkowie cieszą się już upragnionym rodzicielstwem, inni rozeznają swoją drogę. Wszyscy czerpią siłę i nadzieję ze wspólnej modlitwy i po prostu bycia razem. „Cenna jest wymiana doświadczeń i poczucie jednoczącej wspólnoty osób z takimi samymi problemami” - podkreślają uczestnicy spotkań.

Małżeństwa mające problem z poczęciem dziecka mogą przyjść na Mszę świętą i spotkanie - w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 15:00 – do kościoła pod wezwaniem Matki Bożej z Lourdes w Warszawie, na Pradze.

[Na podstawie serwisu informacyjnego www.pragniemypotomstwa.pl via eKAI (pk)]
 
Zdjęcie: MorgueFile (taliesin) - FP
 
Strona internetowa DMPP

 

Skorzystaj z dobrego programu do wypełniania PITów,
podaruj 1% podatku na obronę życia i rodziny
KRS 0000249454
 
 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.