Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Anna Jantar, tragicznie zmarła piosenkarka lat siedemdziesiątych, pomimo cierpienia jako matka wybrała życie

Ks. Andrzej Witko, autor książki o sławnej piosenkarce lat siedemdziesiątych – Annie Jantar, opisuje nieznany osobom postronnym pełny wymiar jej problemów związanych z macierzyństwem, jej silną wiarą i zaufaniu Panu Bogu.

Pomimo wielkiego cierpienia i zalecenia lekarzy, aby dokonała aborcji, Anna Jantar ochroniła życie swojego poczętego dziecka (Natalii Kukulskiej).

Oto fragment wywiadu z ks. Witko, opublikowany w serwisie Aleteia:

Red.: Gdy piosenkarka Anna Jantar była w ciąży, pojawiły się komplikacje. Lekarz zasugerował jej aborcję. Ona jednak postanowiła, że nie usunie dziecka.

Ks. Witko: Ania tęskniła za tym, żeby zostać matką. Kiedy wreszcie okazało się, że jest w ciąży, miało dojść do tzw. zatrucia ciążowego. Nie mogła przyjmować żadnych pokarmów. Była bardzo osłabiona, zaczęła chudnąć. Lekarz stwierdził, że ciąża stanowi zagrożenie dla jej życia i w tej sytuacji zaordynował aborcję. Zarówno Ania, jak i (jej mąż) Jarek, od samego początku nie chcieli się na to zgodzić. Jednocześnie obawiali się o życie Ani.

Jarek opowiadał, że modlili się całą noc poprzedzającą dzień, w którym mieli się zgłosić do szpitala. Płacząc, błagali Boga, aby ochronił Anię i to małe dzieciątko, które nosiła pod sercem. Wtedy też zdecydowali, że cokolwiek się stanie, nie zgodzą się na aborcję.

Po całonocnej modlitwie Ania zasnęła. Gdy obudziła się rano, poczuła głód. Poprosiła mamę, aby ugotowała jej rosół, który – jak się okazało – zjadła ze smakiem. Był to jej pierwszy posiłek od wielu dni, którego nie zwymiotowała, a zarazem znak, że Bóg wysłuchał ufnej modlitwy małżonków.

Red.: Życie Anny Jantar było tak krótkie. Myśli Ksiądz, że zdążyła być szczęśliwa?

Ks. Witko: Z pewnością. Zresztą, w jej kalendarzu, w dniu, w którym urodziła się Natalia – a był to Popielec, 3 marca 1976 r. – Ania napisała: Godzina 21.30. Dziś urodziła się nam córeczka. Jestem najszczęśliwsza na świecie. Macierzyństwo było dla Ani źródłem ogromnej radości. Natalia bardzo ją przypomina – zarówno zewnętrznie: wyglądem, sposobem poruszania się, głosem, jak i wewnętrznie: delikatnością, życzliwością, dobrocią. Jestem przekonany, że Ania była też szczęśliwa artystycznie – kochała to, co robi, a ludzie pokochali ją i jej twórczość. Ta miłość przetrwała jej śmierć i kolejnych czterdzieści lat.

Anna Jantar zginęła tragicznie 14 marca 1980 r. w katastrofie lotniczej w Lasku Kabackim.

Źródło: Fragment wywiadu z ks. prof. Andrzejem Witko, autorem książek o Annie Jantar w serwisie Aleteia – 14 marca 2020 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag