Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Putin zgłosił poprawkę do Konstytucji Rosji, która definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny

W rosyjskiej Dumie (niższej izbie rosyjskiego parlamentu) od stycznie są prowadzone prace nad wprowadzeniem poprawek do konstytucji. Z swojego przywileju skorzystał prezydent Władimir Putin. Za jedną z trzech najważniejszych spraw uznał wprowadzenie zapisu definiującego małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. O tym fakcie z reguły nie piszą agencje prasowe.

Poprawki zgłoszone przez prezydenta Putina zostały przegłosowane podczas drugiego czytania w rosyjskiej Dumiei wniesione do projektu zmian konstytucji. Publiczne głosowanie nad poprawkami do Konstytucji Republiki Rosyjskiej odbędzie się 22 kwietnia 2020 roku.

W Rosji zarówno małżeństwa jak i związki partnerskie osób tej samej płci są nielegalne i generalnie nie akceptowane przez zdecydowana większość społeczeństwa. Została także zdelegalizowana propaganda homoseksualna, zwłaszcza wobec młodzieży. Zabronione jest także oddawanie rosyjskich dzieci do adopcji zagranicznych, jeżeli w danym kraju mogą one zostać powierzone parze jednopłciowej. Polityka prezydenta Putina od lat silnie wspiera ruch prorodzinny w Rosji oraz zwraca baczną uwagę na zachowanie dzietności, jako podstawę demograficzną bytu narodu. 

Ruch LGBT nieustannie atakuje tę politykę, organizując protesty, które z reguły doprowadzają do poważnych konfrontacji.

Trzy tygodnie temu prezydent Putin w swoim przemówieniu poruszył sprawę małżeństw osób tej samej płci podkreślając, że Rosja nie zalegalizuje tych praktyk, dopóki on jest u władzy. 
Powiedział: Jeżeli chodzi o „rodzica nr 1” i „rodzica nr 2” – już o mówiłem tym publicznie i jeszcze raz powtórzę – dopóki będę prezydentem, tak się nie stanie! Będzie tata i mama!

Zmiany w rosyjskiej konstytucji są ustawiane jako środek do utrzymania władzy dla prezydenta Putina, który w 2024 roku będzie sprawował najwyższy urząd w państwie już czwartą kadencję. Duma przegłosowała, że zmienienie limitu kadencji jest niemożliwe, ale dopuściła do „wyzerowania” poprzednich kadencji prezydenta, jeżeli obywatele Rosji w ogólnonarodowym głosowaniu poprą przygotowany projekt zmian konstytucji zawierający tę poprawkę, a Sąd Konstytucyjny orzeknie, że jest zgodna z prawem.

Następna poprawka obejmuje odniesienie do „wiary w Boga” i kolejna „prawdy historycznej”, która utrwaliłaby „wielkie osiągnięcie narodu rosyjskiego w Obronie Ojczyzny”, m. in. chodzi o podkreślenie roli Związku Radzieckiego podczas II wojny światowej, gdy zginęło ok. 27 milionów sowieckich żołnierzy. Ma ona także zabronić oddania jakiegokolwiek terytorium należącego obecnie do Rosji (np. Wschodnia Ukraina czy Wyspy Kurylskie).

Źródło: Catholic News Agency (CNA), opracowanie własne - 3 marca 2020 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag