Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Meksyk i Chile: Dzień Kobiet w „nowym stylu” – 65 osób rannych, podpalenia – totalna agresja manifestujących kobiet

Dzień Kobiet – 8 marca – zdecydowanie zmienia swój charakter. W tym roku agresywne feministki w stolicy Meksyku, żądające swobody aborcji, raniły wiele osób, podpaliły kilka budynków rządowych oraz wybijały szyby w samochodach. Na filmach, umieszczonych w Internecie widać, jak młode kobiety z wyjątkową zajadłością i agresją rozbijają wszystko, co znalazło się na drodze ich marszu. Policja aresztowała dziesiątki radykalnych feministek, które rzucały koktajlami Mołotowa domowej roboty oraz niszczyły zaparkowane w okolicy samochody, skacząc po nich lub rozbijając szyby młotkiem.
Podobny przebieg miały obchody Dnia Kobiet w Chile.

Agencja Reutersa donosi, że podczas zajść Mieście Meksyk co najmniej 65 osób zostało rannych w tym dziennikarka, która doznała poparzeń drugiego stopnia.

Międzynarodowy Dzień Kobiet koncentruje się na różnych kwestiach społecznych. W mediach pojawiała się motywacja sprzeciwu kobiet wobec przemocy, której doświadczają na co dzień, czyli na przemoc odpowiedziały przemocą i niszczeniem wszystkiego, co znalazło się na ich drodze. Zdeterminowana agresja tych kobiet jest szokująca.

W centrum tych protestów zdecydowanie jednak dominowało żądanie aborcji na życzenie, ukazywanego jako prawo kobiet. Większość krajów Ameryki Środkowej i Południowej chroni prawo do życia nienarodzonych dzieci, co obecnie jest elementem potężnego nacisku ze strony międzynarodowej finansjery i stymuluje coraz większą konfrontację.

Reuters opisuje te wydarzenia następująco:  W niedzielę 8 marca w Mieście Meksyk kobiety w czarnych maskach, uzbrojone w młoty, rozbijały przednie szyby samochodów, przewróciły furgonetkę i spaliły wejścia do kilku budynków. Inne kobiety niszczyły banery pro-life  umieszczone na meksykańskich ulicach. Wiele protestujących kobiet nosiło zielone chusty, które w Ameryce Południowej symbolizują swobodę aborcji.

Przy wejściu do Pałacu Narodowego, w którym mieszka prezydent, aktywistki rzucały koktajle Mołotowa ponad głowami policjantek, których prawie trzy tysiące służby bezpieczeństwa rozmieściły wśród uczestniczek marszu.

Jedna z bomb domowej roboty wybuchła w grupie protestujących, podpalając spodnie fotografki z gazety „El Universal”. Gazeta ta wydała oświadczenie, że trafiła ona do szpitala z poparzeniami drugiego stopnia.

Na murach pałacu prezydenckiego pojawiły się graffiti z hasłami atakującymi meksykański rząd i prezydenta Meksyku  Andresa Manuela Lopeza Obradora.

Feministyczne aktywistki użyły motów, aby rozwalić metalową barierę otaczającą Bank Meksyku i rozpaliły wielkie ognisko na centralnym placu. Podobne manifestacje odbywały się też w innych meksykańskich miastach, chociaż nie miały aż takiego stopnia agresywności.

Policja w Chile oświadczyła, że do aresztu trafiło 16 manifestujących ​​kobiet za podobne akry przemocy w centrum stolicy Santiago.
Przemoc stosowana przez protestujące radykalne feministki przeciwko zakazowi aborcji staje się coraz powszechniejsza, zwłaszcza w Ameryce Południowej. We wrześniu ubiegłego roku tłum rozszalałych feministek w stolicy Meksyku podczas marszu protestacyjnego, żądającego legalizacji aborcji,  próbował spalić najstarszą w Ameryce katolicką katedrę oraz budynek rządowy. Więcej informacji TUTAJ

Także w Europie konfrontacja staje się coraz bardziej agresywna. Także we wrześniu ubr. w Szwajcarii został zaatakowany pokojowy Marsz dla Życia. Podobnie dzieje się w czasie Marszy dla Życia w Berlinie, gdzie tylko ochrona policji zabezpiecza przed bezpośrednim atakiem. Podobnej agresji doświadczyli liderzy obrony życia i politycy podczas obrad miejscowego parlamentu w stanie Nowa Południowa Walia w Australii.

 Źródło: Life News, opracowanie własne - 9 marca 2020 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag