Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Światowy gigant aborcyjny Marie Stopes Int. jest zmuszony zamykać brytyjskie abortarie w Afryce

W Nigerii tylko w 2018 roku na skutek aborcji straciło życie ponad 700 tys. dzieci. Sprawcą jest aborcyjny gigant światowego przemysłu aborcyjnego – Marie Stopes International (MSI). Jest to pozarządowa organizacja brytyjska, założona w latach siedemdziesiątych poprzedniego wieku i należąca do Międzynarodowej Federacji Planowanego Rodzicielstwa (IPPF), która także ma główną siedzibę w Londynie. Marie Stopes Int. bardzo agresywnie promuje aborcję, antykoncepcję i permisywną edukację seksualną w 37 krajach, Korzysta z potężnych dofinansowań brytyjskiego rządu. Działa również w kilkunastu krajach Aryki, wbrew prawnemu zakazowi aborcji, który w większości tych krajów obowiązuje.

Jednak rządy krajów afrykańskich powoli budzą się z letargu i zaczynają ograniczać działalność MSI. Na przykład kampania przeprowadzona przez CitizenGo spowodowała wstrzymanie działalności MSI w Kenii. Kolejnym krajem, który zakazał działalności aborcyjną MSI był Niger. Rząd tego kraju zmusił Marie Stopes Int. do zamknięcia dwóch nielegalnych, dużych placówek aborcyjnych.

Tanzania i Uganda zaczynają przyglądać się działalności ośrodków, prowadzonych MSI pod hasłem „troski o zdrowie reprodukcyjne”. Rząd Nigerii w 2019 roku otrzymał od CitizenGo Africa petycję z wnioskiem o powstrzymanie nielegalnych aborcji, za które MSI pobiera opłatę w wysokości 50 dolarów. Działanie to już przynosi efekty, gdyż w nigeryjskim Lagosie policja zamknęła ośrodek aborcyjny prowadzony przez MSI, zabezpieczając dokumentację dotyczącą dokonanych aborcji, jak i zastrzyków blokujących płodność dziewcząt.

MSI nie byłaby w stanie zarabiać na aborcji w Afryce gdyby nie olbrzymie dotacje od rządu Wielkiej Brytanii. Uju Ekeocha, nigeryjska liderka obrony życia, w swoim wywiadzie dla BBC odważnie nazwała go „ideologicznym kolonizatorem”.

Wielka Brytania przeznacza miliony funtów na tzw. programy pomocowe w Afryce. W ramach tzw. „pomocy” mieści się również finansowanie programów antynatalistycznych poprzez promowanie i rozdawanie środków antykoncepcyjnych i poronnych oraz usługi aborcyjne.

Philippa Taylor z brytyjskiej organizacji Christian Medical Fellowship podkreśliła, że . zgodnie ze stanowiskiem rządu, zapytanego o finansowanie programów zdrowia reprodukcyjnego w krajach afrykańskich, brytyjskie wsparcie nie może dotyczyć działań nielegalnych. – To ważna deklaracja Wielkiej Brytanii, biorąc pod uwagę, że za pośrednictwem Departamentu Międzynarodowego Rozwoju przekazywane są miliony funtów jednemu z największych „dostawców” aborcji na świecie – skomentowała.

Organizacja Marie Stopes Int. udostępnia tak zwaną „bezpieczną aborcję”, co jest hasłem sloganowym, nie mającym pokrycia w faktach. Jej działalność finansowana jest także ze środków Komisji Europejskiej. Od 2017 roku jej fundusze znacząco ograniczył prezydent USA – Donald Trump, który uzależnił finansowanie międzynarodowych programów przez Stany Zjednoczone pod warunkiem, że nie zawierają one promocji i usług aborcyjnych.

Źródło: Watykan News, opracowanie własne - 26 lutego 2020 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag