Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

"280 dni modlitwy za życie zagrożone" owocem filmu „Nieplanowane” w Polsce

Film „Nieplanowane” obejrzało w Polsce prawie 400 tys. widzów. Wiele osób wychodziło z kina niezwykle poruszonych, nawet ze łzami w oczach. Fabuła tego wyjątkowego filmu opiera się na autentycznych faktach z życia Abby Johnson –Amerykanki, psychologa, która bardzo chciała pomagać kobietom w tak trudnej sytuacji, jak zajście w nieplanowaną ciążę. Dała sobie wmówić, że płód to jeszcze nie dziecko i zrobiła karierę w Planned Parenthood dochodząc do stanowiska dyrektorki placówki aborcyjnej. Doznała szoku podczas asystowania przy aborcji 13-tygodniowego dziecka, gdy wyraźnie zobaczyła na USG, jak ono ucieka i broni się przed ssawą aborcyjną. Jej nawrócenie było natychmiastowe i spektakularne.
Abby powtarza, że największą siłą dla ratowania poczętych dzieci i jej samej była modlitwa obrońców życia. Podczas wizyty w Polsce Abby zdecydowanie wzywała do podjęcia tej modlitwy w tej intencji, podkreślając , że z jej doświadczenia wynika, iż może ona uratować nawet 75% dzieci zagrożonych aborcją.

Okres prenatalny człowieka trwa 280 dni (licząc od ostatniej menstruacji matki, ale poczęcie może nastąpić dopiero w czasie owulacji czyli ok. 14 dni później). W tym czasie wiele dzieci na całym świecie ginie na skutek aborcji. Ich liczbę WHO szacuje na 450 milionów rocznie, ale bez uwzględnienia aborcji farmakologicznej. Fundator i członek zarządu Fundacji Jeden z Nas, Andrzej Sobczyk z Wydawnictwa „Rafael”, które upowszechniło ten film na terenie Polski, proponuje, aby w odpowiedzi na przesłanie filmu i wezwanie Abby Johnson podjąć 280 dni modlitwy za życie zagrożone. Zachęca też do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która polega na codziennej modlitwie przez 9 miesięcy w intencji ocalenia życia dziecka zagrożonego aborcją (które wybierze Bóg) oraz jego szczęśliwe i prawe życie po urodzeniu.

Owocem duchowym filmu i obecności Abby w Polsce jest świeżo wydany modlitewnik pt. „Nieplanowane – 280 dni modlitwy za życie zagrożone". W modlitewniku można znaleźć rozważania na każdy dzień do Modlitwy Różańcowej w intencji ochrony życia, napisane przez 14 zaproszonych autorów: dziennikarzy, kapłanów, publicystów i liderów pro-life.

Rozważania przygotowali m.in.: zespół Fundacji Jeden z Nas – pierwszej polskiej organizacji pro-life działającej przy Parlamencie Europejskim, skupiającej się na kreowaniu polityki w duchu obrony życia; członkowie prezydium Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny: Ewa H. Kowalewska – prezes Human Life International – Polska i Stowarzyszenia Przyjaciół Ludzkiego Życia oraz ks. Tomasz Kancelarczyk – współinicjator największego Marszu dla Życia, jaki odbywa się w Szczecinie, prezes Fundacji Małych Stópek; Ewelina Chełstowska – twórczyni projektu „Urzekająca”; Magdalena i Marcin Guziak-Nowak – członkowie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka; Małgorzata Pabis – Rzecznik Prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Każdy z autorów napisał rozważania różańcowe, co łącznie zaowocowało stworzeniem po jednym rozważaniu do codziennej modlitwy o jedno konkretne życie przez okres 280 dni. Modląc się w ten sposób, każdego dnia otaczamy modlitewną opieką rozwijające się życie – aż do chwili urodzenia – wyjaśnia Andrzej Sobczyk.

Na końcu książki znajduje się deklaracja przystąpienia do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą, natomiast codzienna modlitwa dla osoby podejmującej się Duchowej Adopcji – na jej początku.

Jakub Bałtroszewicz z Fundacji Jeden z Nas i Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia ma zamiar dotrzeć z tym modlitewnikiem wszędzie: – Chcemy, by trafił on wszędzie: do domów samotnej matki, ośrodków interwencji kryzysowej, miejsc, gdzie można spotkać kobiety pozbawione wsparcia i rozważające aborcję. Chcemy nim dosłownie zalać Polskę!

W sprawie zamówień lub wsparcia tej inicjatywy należy się kontaktować z Fundacją Jeden z Nas.

Źródło: KAI, informacja i opracowanie własne – 15 lutego 2020 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag