Rusza „Tydzień Małżeństwa” – w tym roku w 20 miastach Polski od 7 do 14 lutego

„Tydzień Małżeństwa” to kontynuacja inicjatywy „Marriage Week International”, która została zapoczątkowana w 1997 roku w Anglii. W Polsce jest innowacyjnym projektem promującym szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny w związku małżeńskim.  Obecnie program ten propaguje małżeństwo już w 26 krajach na 4 kontynentach. W Polsce obejmuje już prawie 20 miast. Organizowany jest najczęściej w tym samym terminie 7 – 14 lutego czyli kończy się tradycyjnym świętem zakochanych – w Walentynki.

„Tydzień Małżeństwa” przypomina małżonkom o pięknie i korzyściach z budowania i umacniania bliskiej relacji pomiędzy sobą, płynącej ze wspólnego spędzania czasu, przypomina o potrzebie i jednocześnie inspiruje małżonków do rozwoju osobistego i wzbogacania umiejętności w kontaktach i relacji pomiędzy sobą. Organizowane są warsztaty, spotkania, konsultacje ze specjalistami oraz koncerty.

Organizatorzy deklarują, że podstawą tych spotkań jest pragnienie, aby wiedzieć i rozumieć więcej, gdyż jest to podstawa do dialogu i porozumienia. Przyłącza się wiele organizacji i grup, które przygotowują swoją ofertę programową. Niektóre z nich robią to już od wielu lat, inne dołączają się dopiero w tym roku. Podkreślić jednak należy, że zawsze są to oddolne inicjatywy różnych środowisk.

Nie jest to inicjatywa komercyjna, lecz mająca na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie, chociaż udział w niektórych zajęciach jest płatny.

Celem projektu jest wzmacnianie relacji małżeńskich oraz motywowanie ogółu społeczeństwa, specjalistów, media i osoby publiczne do promowania znaczenia zdrowych małżeństw.

Tegoroczna edycja „Tygodnia Małżeństwa” w Gdańsku odbywa się pod hasłem „Małżeństwo w Centrum”.

Szczegółowy program „Tygodnia Małżeństwa” we wszystkich miastach można znaleźć TUTAJ

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.