Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Urszula Rusecka nową przewodniczącą Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny

Podczas czwartkowego posiedzenia Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (16 stycznia) odwołano poprzednią przewodniczącą Magdalenę Biejat z Lewicy. Za wnioskiem głosowało 19 członków komisji, przeciwnych było 12, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Teresa Wargocka z PiS wniosek o odwołanie Magdaleny Biejat argumentowała tym, że obecna przewodnicząca jest posłem po raz pierwszy i wielu członków komisji nie miało wiedzy, kim jest pani Magdalena Biejat. Podkreśliła, że jest ona jedynym z 29 przewodniczących komisji sejmowych, który nie ma doświadczenia parlamentarnego.

– Absolutny brak aktywności ze strony pani przewodniczącej Biejat w okresie czterech tygodni od czasu powołania spowodowało złożenie wniosku o odwołanie pani Biejat z funkcji przewodniczącej w dniu 19 grudnia 2019 r. – dodała. Oceniła też, że brak doświadczenia parlamentarnego pani poseł, nieznajomość regulaminu Sejmu, odbije się na sprawnym działaniu całej komisji. Poglądy polityczne, która prezentuje pani Magdalena Biejat w licznych wywiadach dziennikarskich, m.in. w sprawie modelu rodziny, nie są podzielane przez większość naszego społeczeństwa. Wypowiedzi te rezonują w opinii społecznej i wywołują niezadowolenie wielu obywateli, że głosi je przewodnicząca komisji, w której zapadają decyzje o polityce państwa wobec rodzin – dodała Wargocka.

Nową szefową komisji została dotychczasowa wice przewodnicząca posłanka PiS Urszula Rusecka, która również sprawowała funkcję przewodniczącej po koniec poprzedniej kadencji Sejmu.

W odpowiedzi posłowie Lewicy i KO usilnie bronili pozycji swojej koleżanki, a po przegranym głosowaniu, głośno wyrażając swoje oburzenie, opuścili posiedzenie komisji.

Mamy nową przewodniczącą komisji polityki społecznej i rodziny, co oznacza, że praca w tej komisji wraca na normalne tory. To znaczy, że wreszcie będzie to praca merytoryczna pod przewodnictwem osoby doświadczonej, wrażliwej społecznie i takiej, która dostrzega i docenia wagę i powagę tej funkcji, jak również zakres tematyczny tej komisji –  oświadczyła Małgorzata Czerwińska rzecznik PIS.

Liderzy ruchów obrony życia i rodziny od początku wyrażali swoje wielkie oburzenie, wręcz szok, powołaniem na przewodniczącą Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny  przedstawicielki Lewicy, otwarcie popierającej legalizację małżeństw jednopłciowych oraz pełną swobodę dostępu do aborcji na życzenie.

Źródło: PAP/ TVP INFO, opracowanie własne – 16 stycznia 2020 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag