Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

USA: Można zaprzestać finansowania Planned Parenthood!

Amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła Ustawę o zdrowiu kobiet i bezpieczeństwie publicznym (Women’s Health and Public Safety Act).

Ustawa daje wszystkim stanom USA prawo do zaprzestania finansowania z publicznych pieniędzy organizacji Planned Parenthood.

Planned Parenthood (PP; Planowane Rodzicielstwo) to najbogatsza i największa w USA organizacja działająca na rzecz upowszechniania aborcji, antykoncepcji, sterylizacji i permisywnej edukacji seksualnej oraz na rzecz liberalizacji przepisów prawnych określających warunki dopuszczalności w/w praktyk.

Planned Parenthood działa na terenie całych Stanów Zjednoczonych i prowadzi tam sieć placówek medycznych. Kilkaset klinik to w rzeczywistości abortaria, w których masowo dokonuje się przerywania ciąży, także tej wysoko zaawansowanej.

Zasady stanowego i federalnego finansowanie Planned Parenthood z pieniędzy publicznych zweryfikowano po wyemitowaniu przez Centrum Postępu Medycznego w Irvine (Kalifornia) filmów nagranych ukrytą kamerą. Pokazują one osoby zarządzające organizacją, jak podczas biznesowego lunchu opisują pobieranie tkanek i narządów z ciał dzieci poddanych aborcji. Na filmie słychać negocjacje w sprawie cen za „materiał biologiczny” oferowany osobom podającym się za przedstawicieli różnych ośrodków naukowych czy firm biotechnologicznych.

Szefowie Planned Parenthood twierdzą, że wspomniane filmy to manipulacja. Tymczasem – jak powiedział Chris Smith, kongresman ze stanu New Jersey - „nagrani zostali główni przywódcy Planned Parenthood, a nie stażyści czy pracownicy niższego szczebla. To pokazuje, jak bezdusznie lekceważy się życie nienarodzonych dzieci”.

Izba Reprezentantów zaakceptowała ustawę o zaprzestaniu finansowania pro-aborcyjnej organizacji. Zakazuje się na okres jednego roku finansowania ze środków federalnych jakichkolwiek przedsięwzięć Planned Parenthood Federation of America, Inc. i stowarzyszonych z nią organizacji czy klinik, jeżeli nie udowodnią one, że same nie dokonują w tym czasie aborcji, ani nie przekazują innym podmiotom funduszy na takie zabiegi.

Niestety, ograniczenie to nie obowiązuje bezwzględnie. W przypadku, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu czy kazirodztwa albo chodzi o ratowanie życia matki, można finansowo „wspomóc” aborterów.

„Poszczególne stany powinny mieć swobodę wyboru, kogo i dlaczego mają kogoś wspomagać” – podkreślił kongresman Chris Smith w swoim wystąpieniu przed Izbą Reprezentantów. Ustawa czeka teraz na zatwierdzenie w Senacie USA.

 

[Na podstawie serwisu informacyjnego: Catholic Herald oraz Radio Watykańskie – 08.10.2015 r.]

Zdjęcie: Wikipedia (Sultanat ebli) – CC0/ DP

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag