Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Brazylia – mężczyzna adoptował 42 niepełnosprawnych dzieci, większość po nieudanych aborcjach

Tonio Tavares de Mello wyjechał do Brazylii z powodów zawodowych. Poczuł się głęboko poruszony losem porzuconych dzieci i sierot, zwłaszcza niepełnosprawnych. Wiele z nich było okaleczonych z powodu „nieudanych” aborcji. Mówiąc o swoim powołaniu powiedział: Bóg jest dawcą życia i każdego dnia liczy na moje „tak”, aby to życie ratować. Oddaję więc moje życie dla ratowania wielu żyć. Adoptował 42 niepełnosprawnych dzieci, stając się dla nich prawdziwym ojcem. Dodał też: Gdyby nie pełna miłość Boga i ufność, którą pokłada On we mnie, nie byłbym w stanie tego zrobić. Mogę być w pełni ojcem dla 42 niepełnosprawnych dzieci tylko dlatego, że siłę na realizację tego posłania otrzymuję od Boga. Obrałem ścieżkę życia, o której nigdy wcześniej nie myślałem.

Dla realizacji tego zadania w 1990 r. de Mello założył Wspólnotę „Jesus Menino” (Dzieciątka Jezus), która mieści się w Petropolis, około 50 mil na północ od Rio de Janeiro. We Wspólnocie „Jesus Menino” mieszka obecnie 117 osób.

Antonio de Mello odwiedził ostatnio Stany Zjednoczone. Z tej okazji odbyło się spotkanie w Ambasadzie Brazylii w Waszyngtonie z brazylijskim ambasadorem Nestorem Fosterem Jr, który przyjął de Mello bardzo ciepło i powiedział: To bardzo wzruszające. Tak jak mówiłem, wydaje się być świętym człowiekiem. Robi to od 30 lat. Na to spotkanie de Mello zaprosił kilku dorosłych już niepełnosprawnych członków swojej rodzinnej wspólnoty.

Ambasador Forster zauważył, że większość dzieci, które adoptował de Mello, jest ofiarami „nieudanych” aborcji, stąd ich okaleczenie i niepełnosprawność. Nazwał też Wspólnotę „Jezus Menino” ambasadą nieba na ziemi. I podsumował: Najbardziej fundamentalnym aspektem chrześcijaństwa jest obrona życia, gdyż jest ono święte. Dlatego, że wierzymy, iż  jesteśmy stworzeni na obraz Boga, a Bóg, Jezus Chrystus, stał się człowiekiem.

W swoim wywiadzie dla LifeSiteNews, odnosząc się do problemu aborcji, de Mello powiedział: Zwracam się do narodów, które legalizują aborcję. Nie róbcie tego, ponieważ wasze narody staną się pokonanymi narodami. Naród, który promuje śmierć niewinnych ludzi czy osób niepełnosprawnych, nie jest narodem żywym, ale martwym.

De Mello jest jednym z bohaterów nowego, porywającego filmu, wyprodukowanym przez młodych brazylijskich filmowców Luiza Henrique Marquesa i Gustavo Brinholi. Ukazuje on  wywiady i sceny z życia adoptowanych dzieci de Mello oraz innych członków wspólnoty. Film ma zostać pokazany podczas Marszu dla Życia w Waszyngtonie w styczniu 2020 roku.

Film o de Mallo, jego dzieciach i wspólnocie można obejrzeć TUTAJ

 

Źródło: Life Site News/ Diecezja Petropolis Brazylia, opracowanie własne – 16 grudnia 2019 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag