Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Oficjalne ostrzeżenie przed antykoncepcją hormonalną – powoduje stany depresyjne i samobójstwa

Rządowa Włoska Agencja Leków (AIFA) opublikowała oficjalne ostrzeżenie skierowane zarówno do lekarzy, jak i pacjentek. Badania przeprowadzone na poziomie europejskim na dużej grupie kobiet potwierdziły, że stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych prowadzi do poważnych stanów depresyjnych (niezależnie od czasu stosowania) i jest czynnikiem powodującym zachowania samobójcze i samobójstwa.

Dotyczy to wszystkich hormonalnych środków antykoncepcyjnych nie tylko tabletki zażywanej każdego dnia, ale również krążków dopochwowych, wkładek domacicznych, implantów wszywanych podskórnie, a także środków zapisywanych w okresie poporodowym.

Postanowienie AIFA nakazuje zaktualizowanie informatorów dla lekarzy oraz ulotek informacyjnych, gdzie ma zostać wymienione poważne ryzyko tych powikłań.  

Jedna z największych włoskich agencji prasowych L'Agenzia Nazionale Stampa Associata (ANSA) przekazała informację o ostrzeżeniu wydanym przez rządową Włoską Agencję Leków zaznaczając, że jest opracowana na bazie badań europejskich i została przekazana zarówno producentom, jak i lekarzom. Ostrzeżenie to ma olbrzymie znaczenie, gdyż w Europie miliony kobiet stosują te środki. Może to tłumaczyć jedną z ważnych przyczyn nieustanie wzrastającego współczynnika samobójstw.

Włoska Agencja Leków z ostatnim z zaleceń nakazuje poinformowanie pacjentek o konieczności skontaktowania się z lekarzem w przypadku wystąpienia zmian nastroju czy objawów depresji, nawet jeżeli wystąpią one po rozpoczęciu ich stosowania.

Komentarz HLI Polska: Zadziwiające, że udowodnienie tak poważnych powikłań, włącznie z zagrożeniem życia, nie jest powodem do zakazania stosowania tych preparatów, a mówi się jedynie o ostrzeżeniu i konieczności odstawienia „leczenia”, jeżeli kobieta źle się poczuje. Ciąża  jednak nie jest chorobą, którą można „wyleczyć”. Tak poważne dla psychiki kobiet i matek następstwa stosowania antykoncepcji hormonalnej i uzależnienie od niej, wskazuje również na przyczyny negowania macierzyństwa, problemów z libido, rozpadu małżeństw i rodzin, a nawet ucieczek kobiet w związki lesbijskie. Zakazanie stosowania tych preparatów, jako groźnych dla zdrowia i życia kobiet, byłoby jednak olbrzymią klęską finansową dla korporacji farmaceutycznych, a na to nikt się nie odważy. Absurdalnie zaleca się więc lekarzom, aby uprzedzali kobiety, że mogą mieć poważne problemy, ale nawet nie proponuje się im, aby uczyli ekologicznych metod rozpoznawania płodności, które są całkowicie bezpieczne i nic nie kosztują. A przecież każda kobieta może wiedzieć, kiedy jest płodna, a kiedy nie!

Źródło: Strona Internetowa AIFA - 15 listopada 2019 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag