Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Sąd ukarał Daleidena grzywną 870 tys. USD za nagranie filmów o handlu narządami abortowanych dzieci

Zapadł wyrok w pierwszej instancji sądu stanowego w Kalifornii w sprawie cywilnej z powództwa Planned Parenthood wobec dziennikarzy śledczych Davida Daleidena i Sandry Merritt oraz członków zarządu Center of Medical Prograss o odszkodowanie z powodu wielkich szkód biznesowych potentata aborcyjnego w USA Planned Parenthood  z powodu nagrań ukrytą kamerą, dokumentujących nielegalny handel organami abortowanych dzieci.

Sędzia William Orrick zdecydował, że oskarżeni mają zapłacić 870 000 USD za straty poniesione przez Planned Parenthood w prowadzonym przez tę organizację biznesie. Planned Parenthood jest wykonawcą większości aborcji w USA, w tym także późnych. W 2015 roku opublikowane filmy z ukrytej kamery, na których przedstawiciele Planned Parenthood oferują części ciał abortowanych dzieci, co wywołało olbrzymi skandal w całych Stanach Zjednoczonych.

Wyrok nie jest prawomocny i z pewnością adwokacji oskarżonych dziennikarzy odwołają się od niego. Sprawa ta toczy się niezależnie od postepowania w trybie karnym, które odbywa się równolegle z powództwa prokurator generalnej stanu Kalifornia Kamali Haris, silnie związanej z partią demokratyczną.

Daleiden oświadczył, że wyrok ten jest głęboko niesprawiedliwy. Podczas sześciu tygodni świadkowie potwierdzali, że są to filmy obrazujące rzeczywiste fakty, dotyczące  przestępczego procederu sprzedaży organów abortowanych dzieci. Tymczasem sędzia Orrick robił wszystko co możliwe, aby wpłynąć na ławę przysięgłych. Z wyprzedzeniem poinformował, jakie wyda orzeczenie oraz nie dopuszczał wszystkich dowodów wideo, aby zatuszować, że poprzez swoje oskarżenie Planned Parenthood narusza Pierwszą Poprawkę do Konstytucji USA. Wiadomo, że sędzia Orrick ma bliskie powiązania z biznesem aborcyjnym Planned Parenthood.  Zanim został mianowany sędzią, był członkiem zarządu Centrum Planned Parenthood w rejonie San Francisco.

Ten wyrok jest bardzo niebezpiecznym precedensem, groźnym dla dziennikarstwa obywatelskiego oraz  praw obywatelskich w USA. Celem jest uniemożliwienie mówienia prawdy i podawanie faktów do publicznej wiadomości w celu chronienia interesów potężnych instytucji –  powiedział Daleiden.

Więcej na temat procesu można znaleźć TUTAJ

Dzięki pracy dziennikarzy śledczych i nagraniom z ukrytej kamery społeczeństwo ujrzało ogrom okrucieństwa dokonującego się w placówkach aborcyjnych. Materiały te

skłoniły władze wielu stanów, Amerykańską Izbę Reprezentantów oraz Senat do zajęcia się tym problemem i dokonania kontroli działalności Planned Parenthood. Obecnie śledztwo w tej sprawie prowadzi Departament Sprawiedliwości.

Nagrania ujawniły nie tylko handel dla zysku organami abortowanych dzieci, ale także zmienianie procedury medycznej podczas późnych aborcji, aby zmówione organy były nieuszkodzone, co jest narażaniem zdrowia kobiet na poważne komplikacje. Podczas przesłuchań wyszło też na jaw, że Planned Parenthood naruszał prawo do prywatności pacjentek i celowo nie informował ich, do czego zostaną wykorzystane ciała ich abortowanych dzieci.

Obrona Daleidena i Merritt twierdzi, że jako dziennikarze śledczy chcieli tylko ujawnić nieetycznie i potencjalnie nielegalne pozyskiwanie i sprzedaż organów pobieranych od abortowanych dzieci, czego dopuszczał się największy w USA dostawca tzw. usług aborcyjnych. Planned Parenthood ma status organizacji pożytku publicznego i budżet wysokości miliarda dolarów. Otrzymuje olbrzymie dofinansowania i ma olbrzymie poparcie polityków (Demokratów), przeznaczając miliony dolarów na ich kampanie wyborcze.

Podczas końcowego oświadczenia obrony mecenas Breen podkreślił, że oskarżeni dziennikarze śledczy nie wykonali tych nagrań dla zysku, ale chcieli poinformować amerykańskie społeczeństwo  i zobligować organy ścigania, aby zbadały na ile naruszane jest prawo.  

Te tajnie nakręcone, faktograficzne filmy pokazują, w jaki sposób pracownicy Planned Parenthood cynicznie negocjowali ceny małych serc, płuc, wątróbek i mózgów.

Tych filmów jest 14, oto ich lista:

 1. Dr Deborah Nucatola z Planned Parenthood komentuje: – (...) nie zamierzam zmiażdżyć tej (zamówionej) części, ja po prostu zmiażdżę na dole, zmiażdżę na górze i zobaczę, czy uda mi się to wszystko (wydobyć) nienaruszone.
 2. Dr Mary Gatter z Planned Parenthood podczas negocjowania ceny za narządy żartuje: – Chcę dostać Lamborgini!
 3. Holly O’Donnell, była pracownica Stem Express, która pracowała w placówce Planned Parenthood, opisała niewypowiedziane okrucieństwa i jak zemdlała, gdy musiała zająć się nóżkami abortowanego dziecka.
 4. Savita Ginde z Planned Parenthood mówi: Nie chcemy pobierać tylko zryczałtowanej opłaty (za abortowane dziecko) w wysokości 200 USD. Od sztuki (za organ) można dostać znacznie lepszą cenę (...) Roześmiała się, patrząc na talerz przygotowanych płodowych nerek.
 5. Melissa Farrell z Planned Parenthood chwali się umiejętnością w uzyskiwaniu nienaruszonych narządów płodu oraz mówi, jak wiele wnosi dział badawczy PP, a ponieważ są jednym z największych oddziałów . nasz Dział Badań jest największy w Stanach Zjednoczonych.
 6. Holly O’Donnell opisuje działanie techników laboratoryjnych, pobierających części ciała płodu bez zgody pacjentki (matki): – Były chwile, kiedy po prostu zabierali to, co chcieli. A te matki nie wiedzą. I nie ma mowy, żeby się dowiedziały.
 7. Holly O’Donnell opisuje pobieranie narządów od prawie nienaruszonego płodu z późnej aborcji w placówce Alameda Planned Parenthood Mar Monte w San Jose w Kalifornii: – Chcesz zobaczyć coś fajnego? Uderza w serce, które zaczyna bić.
 8. CEO StemExpress, Cate Dyer, przyznaje, że Planned Parenthood sprzedaje „dużo” nienaruszonych abortowanych dzieci.
 9. Pokazuje dyrektora medycznego Planned Parenthood podczas dyskusji, w jaki sposób sprzedają całkowicie nienaruszone abortowane dzieci - w tym takie, które właśnie wypadło z macicy.
 10. Pokazuje największą w USA firmę, oferującą usługi aborcyjne, podczas propozycji sprzedaży określonych narządów, w tym serca, oczu czy gonad abortowanych dzieci. Film pokazuje także, jak urzędnicy Planned Parenthood sami przyznają, że łamią prawo federalne, sprzedając dla zysku te organy.

Nieopublikowane filmy pokazują wypowiedź Vanderhei z Planned Parenthood podczas wystawy CMP, która wyjaśnia, jak partnerzy biznesowi PP mogą chcieć zwiększyć przychody (ze sprzedaży organów abortowanych dzieci), ale nie możemy ich powstrzymać…  Mówi też o zachętach finansowych, związanych ze sprzedażą tych organów.

 1. Ukazuje aborcjonistkę z Texas Planned Parenthood, która planuje sprzedanie nienaruszonych głów abortowanych dzieci do dalszych badań. Amna Dermish mówi o nielegalnej aborcji podczas porodu, dzięki czemu uzyskuje nienaruszone głowy, nadające się do pozyskania tkanki mózgowej.  
 2. Jennefer Russo, dyrektor medyczny w Planned Parenthood w hrabstwie Orange w Kalifornii opisuje, w jaki sposób jej firma aborcyjna pozyskuje nienaruszone ciała abortowanych dzieci dla lokalnej firmy biotechnologicznej, nastawionej na zysk i zmienia procedurę aborcji, aby to osiągnąć.
 3. Pokazuje dyrektora medycznego Planned Parenthood, która przyznaje, że żywo urodzone dzieci podczas aborcji są czasami zabijane.
 4. Ukazuje dyrektorów Planned Parenthood omawiających procedury aborcyjne i sprzedaż części ciał abortowanych dzieci dla zysku.

Tocząca się obecnie batalia sądowa przeciwko Daleidenowi i Merritt jest bronią obosieczną. Z jednej strony Planned Parenthood rzeczywiście czuje się zagrożone, zwłaszcza w pozyskiwaniu wysokich dotacji oraz obawia się podniesienia poziomu świadomości społeczeństwa, które zaczyna powoli rozumieć, na czym polega ich działalność. Za prezydentury Donalda Trumpa znacząco obcięto im federalne dotacje.

Zasądzone wysokie odszkodowanie i groźba 10 lat więzienia ma na celu zastraszenie dziennikarzy śledczych i działaczy pro-life, aby bali się atakować tak wielką i potężną organizację jak Planned Parenthood.

Z drugiej strony sprawa sądowa nie może przejść bez echa i budzi zrozumiale zainteresowanie społeczeństwa, mediów i organów federalnych. Prawdopodobnie będzie się ciągnęła bardzo długo po kolejnych odwołaniach w nstępnych instancjach aż dojdzie do Sądu Najwyższego. Wtedy będzie to bitwa o wszystko z olbrzymią szansą na wygraną po stronie obrońców życia. Wszystko zależy od kolejnych nominacji prezydenckich sędziów Sądu Najwyższego. O ile ponownie zostanie wybrany Donald Trump, ta szansa dynamicznie wzrasta, jeżeli będzie to któryś z kandydatów Demokratów popierający aborcję, wygra Planned Parenthood.

Tak czy inaczej świadomość społeczeństwa amerykańskiego na temat aborcji dynamicznie wzrasta, czego przykładem jest również sukces filmu „Nieplanowane”, akcji „40 Dni dla Życia” czy wielkich Marszy dla Życia, organizowanych już nie tylko w Waszyngtonie, ale także w wielu wielkich miastach. 

Źródło: Life Site News – 15 listopada 2019 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag