Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Rezolucja Parlamentu Europejskiego przeciwko Polsce za projekt dotyczący edukacji seksualnej – przyjęta!

Współautorem projektu jest europoseł partii Wiosna Robert Biedroń, który podczas głosowania był nieobecny. Za przyjęciem rezolucji głosowało 471 europosłów, 128 było przeciw, a 57 wstrzymało się od głosu. Pod projektem rezolucji podpisani są europosłowie największych frakcji w PE: EPL, socjaliści, Odnowić Europę, Zieloni i GUE.

Rezolucja jest apelem do polskiego parlamentu o wstrzymanie się od przyjęcia proponowanego projektu ustawy oraz o zapewnienie młodzieży dostępu do kompleksowej edukacji seksualnej. Europosłowie zaznaczyli, że zakres proponowanych przepisów prawa potencjalnie grozi wszystkim osobom - a w szczególności edukatorom seksualnym, w tym nauczycielom, pracownikom służby zdrowia, pisarzom, wydawcom, organizacjom społeczeństwa obywatelskiego, dziennikarzom, rodzicom i opiekunom prawnym – karą pozbawienia wolności do trzech lat za nauczanie o ludzkiej seksualności, zdrowiu i stosunkach intymnych. Podkreślono również, że projekt miałby blokujący wpływ na edukatorów i że jedną z głównych barier dla edukacji seksualnej jest fakt, iż edukatorzy nie są wspierani.

Rezolucja nie ma charakteru prawa, które zmuszałoby Polskę do wprowadzenia jej zaleceń.

Sytuacja jest wyjątkowo groteskowa, gdyż z daleka widać, że większość głosujących europosłów nie ma pojęcia, jak wygląda edukacja seksualna w Polsce i że jest ona realizowana w ramach przedmiotu Przygotowanie do Życia w Rodzinie. Zaangażowanie w przygotowanie tego oświadczenia i lobbying w celu przyjęcia tej rezolucji, podjęty przez reprezentanta partii Wiosna, pokazuje, że to polski europoseł działał z przyczyn ideologicznych i światopoglądowych przeciwko własnemu krajowi.

Rezolucja ta zresztą jest zupełnie nietrafiona. W Polsce nie ma żadnego zakazu edukacji seksualnej ani nie ma takich zamierzeń. Omawiany projekt nosi nazwę „Stop pedofilii”, a jego celem jest zakaz seksualizowania i wykorzystywania dzieci i młodzieży. Jest to projekt obywatelski, a nie rządowy. Został on przekazany do komisji sejmowej i na razie nie są prowadzone nad nim żadne prace.

Zaangażowanie europosła Biedronia w przygotowanie tej rezolucji oraz wielkie poparcie jego inicjatywy przez liberalne i lewicowe ugrupowania PE pokazuje, że wejście do polskich szkół z demoralizującymi treściami, przekazywanymi przez edukatorów seksualnych (również LGBT) jest sprawą strategiczną, skierowaną przeciwko wartościom i wierze polskich rodzin, a kampania przeciwko pedofilii jest tylko przykrywką ataku na Kościół katolicki. W rzeczywistości środowiska te zupełnie nie przejmują się możliwością seksualnego wykorzystywania dzieci.

Naruszenie suwerenności Państwa Polskiego, które ma prawo ustalać własne standardy wychowania młodego pokolenia Polaków, nie stanowiły żadnej przeszkody w kolejnym ataku na Polskę.

Źródło: wPolityce/ PAP, opracowanie własne – 14 listopada 2019 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag