Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Międzynarodowy Kongres NaProTechnologii w Alicante

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

III Kongres Naprotechnologii o charakterze międzynarodowym odbył się w Hiszpanii w Alicante w dniach 1 – 3 listopada 2019 pod hasłem „Bądźcie płodni”. Wzięli w nim udział lekarze specjalizujący się w leczeniu niepłodności metodą opracowaną przez prof. Thomasa Hilgersa z USA.

Jest on profesorem klinicystą na Oddziale Położniczym i Ginekologicznym na Uniwersytecie Medycznym Creightona, współtwórcą Modelu Creightona oraz głównym twórcą NaProTechnologii. Zadaniem tej dziedziny medycyny jest zdiagnozowanie niepłodności poprzez staranne zdiagnozowanie przyczyny oraz pomoc medyczną i prawidłowe leczenie danej pary małżeńskiej.

NaProTechnologia opiera się na ściśle wypracowanych procedurach medycznych, co wymaga przeszkolenia lekarzy ginekologów w tej specjalności. Jedną z metod diagnostycznych jest system obserwacji śluzu kobiecego przez pacjentkę, opracowany pod nazwą Model Creightona. Ten system leczenia niepłodności ma dużą skuteczność i jest oczywistą alternatywą wobec procedury „in vitro”, która nie jest metodą leczenia, gdyż nie przywraca prawidłowych funkcji i zdrowia kobiety.

Był to czas owocnego spotkania lekarzy profesjonalistów, okazja do wymiany doświadczeń i podzielenia się owocami swojej pracy. Zaproszono pięciu specjalistów z innych krajów, m. in. z Polski i Meksyku. Polskę reprezentował dr Tadeusz Wasilewski i dr Jolanta Wasilewska z Białegostoku

Jak na poprzednich kongresach i tym razem wśród uczestników byli duszpasterze i siostry zakonne oraz wielu liderów duszpasterstwa rodzin, których obowiązkiem jest wypracowywanie planu pracy w odniesieniu do problemów z niepłodnością małżonków.
W kongresie wzięło udział ponad sto osób: lekarze, osoby świeckie i duchowne pracujące w duszpasterstwie rodzin i w poradniach rodzinnych, a także małżeństwa, które mają problemy w poczęciu dziecka.

Dr hab. Jolanta Wasilewska z Polski mówiła o związku pomiędzy stosowaną dietą a leczenie chorób dziedzicznych w sytuacji niepłodności. Od ponad dziesięciu lat obserwujemy związek pomiędzy dietą a płodnością. Wiemy, że zmiana złych nawyków żywieniowych oraz prawidłowe uzupełnienie braków witaminowych znacznie zwiększa płodność – powiedziała.

Kongres w Alicante został zorganizowany przez Hiszpańskie Stowarzyszenie „Naprotec”. Należy do niego mieszkająca w Hiszpanii Anna Jarmolińska. W Hiszpanii możemy mówić o 150 kobietach, które dzięki współpracy z nami, zaszły w ciążę i już 77 z nich urodziło dzieci, a reszta oczekuje rozwiązania. Przygotowujemy program comiesięcznych spotkań, aby małżeństwom, a szczególnie młodym kobietom, dać możliwość poznania swojego ciała, swojego cyklu. Metody naturalne mogą być różne, ale łączy nas wspólny cel, aby poznać stan zdrowia i funkcjonowanie ciała kobiety. Ważne jest, abyśmy się otworzyli na nowoczesną medycynę, na nowinki dietetyki, na wszelkie działy medycyny, które nadal są postrzegane jako nowe i ciągle jeszcze nie mamy w tym dużego doświadczenia – powiedziała.

Program kongresu w Alicante można zobaczyć TUTAJ

Poprzednie kongresy naprotechnologii w Hiszpanii zostały zorganizowane w Madrycie (2017) i w Barcelonie (2018).

Źródło: Informator Kongresu/ Watykan News, opracowanie własne – 5 listopada 2019 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag