Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Nową szefową Narodowej Federacji Aborcyjnej (NAF) w USA wybrano „kapłankę” Kościoła episkopalnego

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wpływowa, amerykańska Narodowa Federacja Aborcyjna wybrała nową szefową. Została nią Katherine Ragsdale, która jest znaną feministką i lesbijką. Jest ona „wyświęcona” na „kapłankę” Kościoła episkopalnego, który jest amerykańską wersją anglikanizmu.

Ta amerykańska gałąź anglikanizmu już od kilkunastu lat wzbudza kontrowersje wśród współwyznawców z różnych krajów świata. Przyczyną są zmiany, które Kościół episkopalny w USA wprowadził w pojmowaniu małżeństwa, które w zasadniczy sposób oddaliły się od doktryny wyznawanej przez większość anglikańskich prowincji kościelnych na świecie. Ponad 8 lat temu biskup tego kościoła „pobłogosławił” związek jednopłciowy Ragsdale z kobietą, która także jest „kapłanką”.

Kościół Episkopalny „wyświęca” kobiety na „kapłanki” od 1976, a od 1989 r. także na „biskupki”. W roku 2000 zaaprobował również utrzymywanie pozamałżeńskich związków płciowych, a w 2006 zatwierdził tzw. „małżeństwa homoseksualne”. W 2003 doszło do wyświęcenia na biskupa New Hampshire pastora Gene’a Robinsona, otwarcie przyznającego się do czynnego homoseksualizmu i który dla swego nowego partnera porzucił żonę i dwoje dzieci.

Ks. Frank Pavone, prezydent katolickiej organizacji „Kapłani za Życiem”, stwierdził, że wcale go nie dziwi wybór Ragsdale na szefa tej agresywnie proaborcyjnej organizacji. Od wielu lat usiłuje ona dorabiać motywację religijną do aborcji. Między innymi kierując Religijną Koalicją na rzecz Praw Aborcyjnych, błogosławiła ona rodziców, którzy wybierali się na dokonanie aborcji oraz chodziła do placówek aborcyjnych ze specjalnym błogosławieństwem dla ich pracy. Głosiła tez pogląd, że Biblia nie potępia przelewania niewinnej krwi.

Ks. Pavone podkreślił, że: Ukazuje to jedną z największych słabości przemysłu aborcyjnego: nauka nie jest po jego stronie, logika nie jest po jego stronie ani też historia. Już dawno temu skończyły się im argumenty usprawiedliwiające aborcję. Teraz, jedyne, co im zostało, to nałożyć maskę duchowości,  tłumacząc, w jaki sposób proaborcyjni aktywiści bezskutecznie walczą z powszechnym potępieniem aborcji. Wskazał, że obok arbitralnych metod interpretacji Pisma Świętego zwolennicy zabijana dzieci nienarodzonych konsekwentnie dehumanizują dziecko w łonie matki i usiłują dowodzić, że jest to jedynie tzw. zlepek komórek.

Szokującą argumentację Katherine Ragsdale można zobaczyć TUTAJ

Źródło: Life Site News/ KAI – 5 listopada 2019 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag