Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Pierwsze dziecko w oknie życia w Kutnie

Jedyne w Kutnie okno życia przy domu parafialnym, prowadzonym przez Siostry Pasjonistki św. Pawła od Krzyża,  przy ul. Jana Pawła II istnieje od 10 lat. W dniu 1 listopada br. po raz pierwszy pozostawiono w nim dziecko.

Jest to chłopczyk, którego ktoś umieścił w oknie życia o godz. 14:30. Oczywiście od razu zadziałał specjalny system alarmowy, przywołujący siostry. Zgodnie z procedurą natychmiast wezwały one pogotowie ratunkowe, które przewiozło dziecko na badania do szpitala. Jest to konieczne, aby szybko zbadać dziecko i zapewnić mu odpowiednie leczenie, jeżeli taka byłaby potrzeba.

Informację szybko przekazano policji. Sierż. szt. Daria Fraszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie przyznała w rozmowie z Interią, że z podobną sytuacją jeszcze nie miała do czynienia. Zgodnie z obowiązującymi procedurami, policja i prokuratura podjęły czynności, zmierzające do ustalenia tożsamości osoby, która pozostawiła niemowlę, co byłoby konieczne, o ile byłoby zasadne postawienie jej zarzutów o spowodowaniu zagrożenia zdrowia, a nawet życia dziecka.

Dziecko jest w dobrym stanie zdrowotnym – poinformował rzecznik Prokuratury Rejonowej w Kutnie Krzysztof Kopania. Na obecnym etapie nie widzimy podstaw do przyjęcia, że zdrowie i życie dziecka było zagrożone. Chłopczyk nie był wychłodzony ani wygłodzony, a pępowina została odcięta prawidłowo, co sugeruje, że urodził się w szpitalu. Oznacza to, że zgodnie z ideą okien życia, matka dziecka pozostanie anonimowa, a służby nie mają powodów, by jej szukać.

Naczelną ideą przyświecającą powstawaniu okien życia jest zapewnienie anonimowości matce dziecka, która nie jest w stanie sama zapewnić mu opieki, aby mogła je zostawić w bezpiecznym, specjalnie przygotowanym miejscu. Zapobiega to dramatycznym sytuacjom porzucenia dziecka, a nawet dzieciobójstwa przez zestresowaną matkę. Przede wszystkim chodzi o zapewnienie maleństwu pełnego bezpieczeństwa. Matka może wrócić po dziecko w czasie sześciu tygodni, ale wówczas musi przedstawić dowody, że urodziła dziecko oraz przeprowadzane są badania genetyczne. Później sąd rodzinny podejmie decyzję o przekazaniu dziecka do rodziny zastępczej.

Listę okien życia w Polsce można znaleźć TUTAJ

Źródło: WPolityce/ PAP/ Interia, opracowanie własne – 1 listopada 2019 r.

 

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Wyszukiwarka
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

 

3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag