Komisja KEP: szkoła nie jest miejscem na propagowanie środowisk LGBT

Po raz kolejny przypominamy, że sprawy kształcenia i wychowania powinny być jak najbardziej odległe od koniunktur politycznych i ideologicznych. Szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ – stwierdziła Komisja ds. Wychowania Katolickiego, odnosząc się do zapowiedzi „tęczowego piątku”. Komunikat ten wydany w 2018 roku pozostaje w pełni aktualny – przypomniał 22 października bp Marek Mendyk przewodniczący tej komisji przy Konferencji Episkopatu Polski.

W kontekście informacji, że na 25 października 2019 r. w polskich szkołach zaplanowano tzw. Tęczowy Piątek, bp Marek Mendyk oświadczył: - tęczowe piątki w żaden sposób nie pokrywają się z zatwierdzonym przez MEN programem nauczania ogólnego. Rodzice i szkoła nie mogą pozostać bierni wobec tego problemu. Podkreślił, że komunikat Komisji Wychowania Katolickiego KEP jest nadal aktualny. Czytamy w nim: Rodzice mają prawo do decydowania o tym, jakie treści wychowawcze są przekazywane ich dzieciom w szkole.

Bp Mendyk przypomniał także, że wszelkiego typu programy odnoszące się do wychowania bezwzględnie muszą być ustalane wspólnie z rodzicami i nauczycielami. Rodzice mają prawo decydować, kto wchodzi na teren szkoły, z jakim programem wychowawczym. Należy dodać, że tzw. edukatorzy (w przeważającej części) nie posiadają wykształcenia pedagogicznego. Szkoła musi przestrzegać prawa!

Źródło: BP KEP, opracowanie własne – Warszawa 22 października 2019 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.