Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

A jednak brytyjski sąd nakazał aborcję pod przymusem!

Sąd w Wielkiej Brytanii nakazał wykonanie aborcji u kobiety chorej psychicznie, pomimo jej protestu oraz jej rodziny. W orzeczeniu stwierdzono, że aborcja jest konieczna w najlepszym interesie tej chorej kobiety. O tej sprawie już pisaliśmy, gdyż podobny wyrok wydał sąd niższej instancji. Obecnie rozpatrzono odwołanie opiekunów chorej kobiety.

Wyrok dotyczy niepełnosprawnej umysłowo dwudziestoletniej kobiety w 24 tygodniu ciąży. Personalia zostały utajnione, aby chronić jej prywatność. Zdaniem brytyjskich mediów tym razem nie można oczekiwać odwołania, ponieważ nastąpiła zmiana opiekunów prawnych niepełnosprawnej kobiety, a ci popierają unicestwienie poczętego dziecka.

Orzeczenie sądu zostało wydane po rozprawie w brytyjskim Sądzie Opiekuńczym, który zajmuje się sprawami dotyczącymi osób uznanych za niezdolne do samodzielnego działania. Fundusz powierniczy National Health Service (NHS), odpowiedzialny za opiekę nad chorą kobietą, zwrócił się do sądu o pozwolenie na przeprowadzenie aborcji. Sędzia David Williams napisał w swoim orzeczeniu, że aborcja będzie „znaczącą ingerencją” w autonomię cielesną kobiety, ale uznał, że leży to w jej najlepszym interesie, a kontynuacja ciąży może zaszkodzić jej zdrowiu psychicznemu i fizycznemu. Na temat ewentualnych powikłań poaborcyjnych zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej, w ogóle się nie wypowiedział, jakby fakt sądowego przymusu zabicia poczętego dziecka był oczywisty, dobry dla matki i „bezpieczny”. Fakty medyczne mówią inaczej, ale zostały całkowicie zignorowane.

Dziecko w okresie prenatalnym nie ma w Wielkiej Brytanii żadnej ochrony prawnej i jest traktowane jako „część ciała matki”, Jego terminacja zależy tylko od decyzji matki. W tym wypadku matkę z powodu choroby psychicznej pozbawiono prawa wyboru i niezależnie od jej woli skazano i ją i jej dziecko na koszmar aborcji.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ

 

Źródło: Watykan News – 15 października 2019

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag