Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Prezydent Trump wezwał do szacunku dla życia każdego dziecka, również niepełnosprawnego czy z zespołem Downa

Październik jest uznawany za miesiąc budowania świadomości społecznej na temat dzieci z zespołem Downa. Z tego powodu już trzeci rok z rzędu prezydent Donald Trump w dniu 1 października wydał oficjalne oświadczenie, w którym wzywa do bezwarunkowego przyjęcia i zaakceptowania każdego Amerykanina bez względu na wyzwania medyczne, a przede wszystkim zdecydowanie potępił zamachy na życie poczętych dzieci z trisomią 21. Jest to zaburzenie genetyczne, które powoduje zaburzenia rozwojowe, charakterystyczną budowę fizyczną oraz często niepełnosprawność intelektualną, nazwane zespołem Downa.

Pomimo problemów zdrowotnych, 99% osób z zespołem Downa określa siebie jako szczęśliwych, co wykazało badanie z 2011 roku, opublikowane w American Journal of Medical Genetics. Tylko 4% rodziców niepełnosprawnych dzieci z trisomią 21 wyraziło żal z powodu posiadania tych dzieci.

 Dziękujemy osobom z zespołem Downa za ich niewiarygodny wkład w życie ich rodzin, społeczeństwa i całego, naszego wielkiego narodu. Obiecujemy umożliwić im osiąganie pełnych możliwości swojego potencjału – powiedział Trump. Moja administracja odnawia swoje zobowiązanie do głębszego zrozumienia wyzwań, przed którymi stoją ci niezwykli Amerykanie oraz zwrócenia uwagi na ich walkę z dyskryminacją. Ci, którzy na skutek podejrzenia, że mają zespół Downa, podlegają ryzyku przerwania ich życia przed narodzeniem, co dzieje się zbyt często –  dodał.
Prezydent USA oficjalnie oświadczył, że jego administracja  angażuje się w wyrównywaniu szans również Amerykanów z zespołem Downa oraz wezwał ich, aby czynnie włączali się w życie szkół, miejsc pracy i całej społeczności.

Każde ludzkie życie ma bezcenną wartość, a moja administracja będzie nadal popierać i bronić niezaprzeczalnej prawdy, że wszystkie dzieci Boże powinny być kochane i chronione –powiedział. Październik to miesiąc, który stwarza ważną okazję dla Amerykanów, aby potwierdzić nasze zaangażowanie w tworzenie społeczeństwa, które lepiej docenia i szanuje godność życia we wszystkich jego pięknych i cudownych etapach. Musimy poświęcić nasze wysiłki, aby Stany Zjednoczone nadal okazywały szacunek dla ludzkiego życia - zarówno narodzonego, jak i nienarodzonego – podkreślił.
Słowa prezydenta wyraźnie kontrastują z powszechną w wielu krajach praktyką eliminowania chorych dzieci poprzez aborcję eugeniczną, zwłaszcza tych, u których zdiagnozowano trisomię 21.
Charlotte Lozier Institute, popierający obronę życia, szacuje, że aborcja zmniejsza populację ludzi z zespołem Downa o ok. 30%. Natomiast w Wielkiej Brytanii ok. 90% dzieci w wieku prenatalnym jest abortowanych. W Norwegii 65%, w Hiszpanii 95%, a w Islandii praktycznie 100%.

W maju Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych odrzucił pro-aborcyjną propozycję stanu Indiana, która zawierała propozycję aborcji w przypadku zdiagnozowania zespołu Downa. Decyzja ta nie rozstrzygnęła ostatecznie problemu, ale dała sygnał dla innych stanów, że obecni sędziowie nie będą przeciwni wprowadzeniom podobnych zakazów.

W Polsce w 2018 roku dokonano l050 aborcji z przyczyn eugenicznych, co stanowi zdecydowana większość legalnych aborcji, których było w sumie 1076. Z każdym rokiem liczba ta się zwiększa. W Trybunale Konstytucyjnym na rozpatrzenie czeka wniosek o uznanie aborcji eugenicznych za niezgodny z Konstytucją RP. Jest on w pełni uzasadniony, czekamy na orzeczenie., aby na wzór prezydenta Trumpa powstrzymać zabijanie poczętych dzieci, które są chore lub tylko podejrzane o chorobę.

Źródło: Life Site News – 9 października 2019 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag