Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Malta zalegalizuje aborcję! – oświadcza nowa komisarz ds. równości KE desygnowana przez maltański rząd

Podczas przesłuchania w dniu 2 października 2019  r. w Parlamencie Europejskim kandydatka na Komisarza ds. Równouprawnienia Helena Dalli z Malty oświadczyła, że Malta wprowadzi pełny dostęp do „usług reprodukcyjnych i praw seksualnych” bez wyjątków (tzn. zalegalizuje aborcję). Jest ona desygnowana do objęcia tej funkcji przez premiera Josepha Muscata i należy do obecnie rządzącej na Malcie Partii Pracy.

Obecnie na Malcie obowiązuje najbardziej restrykcyjne w UE prawo, całkowicie zakazujące przerywania ciąży, wprowadzone w 1981 roku. Za przerwanie ciąży grozi kara od osiemnastu miesięcy do trzech lat więzienia. Jednakże przestrzeganie tego prawa ulega rozluźnieniu. Środki antykoncepcyjne i poronne są dozwolone.

Irlandia to kraj katolicki, ale kolejne filary prawne dotyczące kwestii moralnych są systematycznie obalane. W 2011 roku dopuszczono rozwody, trzy lata później zalegalizowano związki jednopłciowe. W kolejnym roku zgodzono się na adopcję przez nie dzieci, a wiosną 2015 roku Malta zezwoliła na zmianę płci w dokumentach bez konieczności weryfikacji lekarskiej. Następnym krokiem było zalegalizowanie małżeństw homoseksualnych. Nowe prawo zakazuje stosowania określeń „ojciec”, matka„, „mąż” czy „żona”.

W pierwszej połowie bieżącego roku liderzy pro-life na Malcie rozpoczęli dużą kampanię, aby wpisać do maltańskiej konstytucji ochronę prawa do życia od poczęcia. Partia chrześcijańska Alliance for Change usiłowała pozyskać zapewnienie ze strony partii politycznych o poparciu tej inicjatywy.  Niektóre mniejsze partie polityczne poparły tę deklarację, ale rządząca Partia Pracy odmówiła.

Ivan Grech Mintoff działacz pro-life oświadczył, że przed ostatnimi wyborami do PE premier Joseph Muscat odmówił podpisania oświadczenia, że aborcja na Malcie nie zostanie zalegalizowana, chociaż poprosiło go o to aż 23 tys. wyborców, co jak na maleńką Maltę, mającą zaledwie 443 tys. obywateli, jest dużym poparciem. Mintoff podkreślił, że wielokrotnie zawiedli się na obietnicach premiera, Jego odmowa poparcie deklaracji potwierdza, że sprawa obrony prawa chroniącego życie, jest obecnie ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Deklaracje Heleny Dalli, która otrzymała poparcie do objęcia funkcji Komisarza ds. Równości, pokazują, że rzeczywiście maltańskie prawo chroniące życie jest poważnie zagrożone. Premier Muscat napisał na Twitterze, że decyzja przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen o wyborze Dalli był „idealny” dla „realizacji ambitnego programu na rzecz równości”, gdyż odegrała ona kluczową rolę w przeprowadzeniu na Malcie zarówno legalizacji jednopłciowych związków partnerskich, jak i tzw. „małżeństw osób tej samej płci”.

Na przykładzie Malty widać, że podobnie jak w Irlandii najpierw przeprowadzono legalizację małżeństw jednopłciowych, włącznie z prawem do adopcji dzieci, a dopiero później zabrano się za pełną legalizację aborcji.

Źródło: Life Site News— 8 października 2019 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag