Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Tysiąc sześćset miast Ameryki Północnej wzięło udział w „Łańcuchu Życia”

W ostatnią niedzielę 6 października 2019 r. aż tysiąc sześćset miast Stanów Zjednoczonych i Kanady wzięło udział w inicjatywie „Łańcuch Życia”. Celem tego programu jest jednoczenie się ludzi, opowiadających się za życiem we wspólnej modlitwie w tej intencji.

Life Site News informuje, że w tym roku w tym programie wzięli udział mieszkańcy 1,6 tys. miast z USA i Kanady. Ludzie, trzymając się za ręce, tworzyli na ulicach „żywy łańcuch”, modląc się wspólnie w intencji poczętych dzieci. Swoim poważnym, pokojowym zachowaniem świadczyli o wadze obrony życia. W tych łańcuchach stają obok siebie i młodzi, i starzy. Jest obecnych dużo młodych dziewczyn, które zawsze przynoszą poruszające transparenty. Jest to także świadectwo wobec całego społeczeństwa, które jest zmuszone do zatrzymania się i zastanowienia, dlaczego oni to robią.

Zgodnie z oświadczeniem organizatorów: Łańcuch Życia, to pokojowe i wypełnione modlitwą publiczne świadectwo osób opowiadających się za życiem, które przez 90 minut stoją, wspólnie modląc się za nasz naród i za położenie kresu aborcji. To widzialny znak solidarności chrześcijan, którzy są zgodni, że aborcja zabija dzieci, a Kościół wspiera świętość ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

„Łańcuch Życia” został zainicjowany ponad 30 lat temu w Kalifornii i szybko rozprzestrzenił się na inne stany i sąsiednią Kanadę. To odpowiedź na dramatyczne liczby dotyczące  się aborcji wykonywanych  w Ameryce Północnej. W ostatnim czasie rocznie zabija się tam ok. 900 tys. poczętych dzieci.

 Batalia o życie w Ameryce coraz bardziej się nasila.

Źródło: Life Site News/TVP INFO   - 7 października 2019 r.

 

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Należymy do:

Media społecznościowe

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3

Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)PayPal € (Euro)


3. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

 

materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
fromoceantoocean
 
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag